Як повідомляли «ФАКТИ», в американському місті Бостон біля фінішної лінії щорічного Бостонського марафону з інтервалом в 12 секунд пролунали два потужні вибухи. Бомби були закладені на Бойлстон-стріт приблизно в 50 метрах одна від одної. В результаті вибухів три людини загинули і близько 150 отримали поранення. У багатьох постраждалих відірвані руки і ноги. Це найкривавіший теракт на території США після 11 вересня 2001 року, коли були зруйновані вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.
У Бостонському марафоні — найстарішому легкоатлетичному змаганні в світі, яке проводиться з 1897 року, — в цей раз брали участь 28 тисяч осіб. На трибунах і на вулицях Бостона уздовж всієї дистанції зібралися близько 500 тисяч глядачів.
Переможці марафону фінішували приблизно за три години до вибухів, але значне число учасників змагання тільки наближалися до фінішу.
«Я почув гуркіт, схожий на гарматний залп, — розповів один з очевидців журналістам телеканалу Ей-бі-сі. — Всі навколо позадирали голови — думали, що це феєрверк. А потім пролунав другий вибух».
Почалася паніка. Люди кричали, кидалися з одного боку в бік, намагаючись знайти своїх друзів і родичів, бігли геть. «Тротуар був суцільно залитий кров'ю», — кажуть очевидці.
«В одного чоловіка — він був в числі бігунів — відірвало обидві ноги нижче коліна, — розповіла одна зі свідків. — Його оточили родичі. Вони були в жаху. А він сам був якось дивно спокійний».
Власник розташованого поблизу готелю вибіг на вулицю разом з кількома співробітниками, сподіваючись надати допомогу постраждалим. Перед їх очима постала жахлива картина: «На асфальті розляглися сім або вісім тіл. Двоє, видно, були вже мертві. З одного хлопця вибухом буквально зірвало штани, а вся спина у нього була в крові».
Жінка, яка в момент вибуху перебувала недалеко від фінішної межі, розповідає: «Мимо мене пролетіла чиясь нога … Я віддала свій ремінь, щоб з нього зробили кровоспинний джгут…»
«Це безперечно найстрашніше з усього, що я бачив за 28 років своєї служби, — каже пожежник Рон Харрінгтон. — Тіла і частини тіл… Всюди кров… Маленький хлопчик, який лежить на землі. Молода жінка років двадцяти. Обидва мертві. Це була справжня бійня. Я бачив двох осіб, у яких руки висіли на клаптиках шкіри. Бачив чоловіка без ноги. І черевик, в якому була чиясь відірвана ступня».
Восьмирічний хлопчик, який зустрічав біля фінішу свого батька, що брав участь в забігу, загинув на місці. Його шестирічній сестрі відірвало ногу, мати отримала важку черепно-мозкову травму. Старший брат дивом залишився цілий і неушкоджений.
Лікарі ледь справлялися з напливом пацієнтів з відірваними руками і ногами. Щонайменше десятьом постраждалим ампутували кінцівки в лікарнях. З тел поранених витягали металеві кульки, якими були начинені бомби. За розповідями очевидців, кільком потерпілим вибухом буквально зрізало губи.
Примітно, що в перших рядах на трибунах глядачів у фінішної межі сиділи родичі дітей, які загинули під час бійні в школі «Сенді Хук» в Ньютаун. Як раніше повідомляли «ФАКТИ» 14 грудня 2012 року Адам Ланца застрелив там 26 осіб, включаючи 20 дітей. Вчора в Бостоні ніхто з їхніх рідних дивом не постраждав під час вибухів.
Як повідомляють американські газети і телебачення, саморобні вибухові пристрої були заховані в сміттєвих баках, встановлених уздовж дистанції. За непідтвердженими відомостями, таких бомб було сім, але здетонували лише дві з них.
У Бостон прибула група саперів Військово-морських сил США. Вони шукають вибухові пристрої на міських вулицях і в громадських будівлях. У місті відключили мобільний зв'язок. Таким чином поліція розраховує запобігти можливості нових вибухів — телефони можуть бути використані як детонатори. Поліцейські прочісують міські квартали.
Розшукується підозрюваний — темношкірий чоловік в чорному, у якого був при собі чорний рюкзак. Незадовго до вибухів він намагався проникнути в зону обмеженого доступу у фінішу марафону. В одній з квартир в передмісті Бостона провели обшук. У телевізійному ефірі прозвучало, що поліція розшукує вантажівку, який був помічений недалеко від місця теракту.
«Ми досі не знаємо, хто це зробив і чому, і поки у нас немає всіх фактів, поспішати з висновками не потрібно, — заявив президент США Барак Обама. — Але будьте впевнені: ми доберемося до суті. І відповідальні — люди або угруповання — відчують на собі всю тяжкість правосуддя «. Глава держави додав, що «весь американський народ молиться сьогодні за Бостон».
За даними МЗС України, в Бостонському марафоні 15 квітня брали участь шість українських громадян. Всі вони встигли фінішувати до вибухів. Як повідомив виконуючий обов'язки директора департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс, за інформацією місцевої поліції, серед загиблих і поранених українських громадян немає.
Відео з місця події дивіться тут
Фоторепортаж з місця події дивіться тут