Главной темой, обсуждаемой в соцсетях накануне внеочередного заседания Верховной Рады, на котором должны принять или не принять решение о введении военного положения, стала возможная отмена президентских выборов в Украине. Почему-то именно этого, а не широкомасштабной войны с Россией, боятся многие политики, журналисты и другие пользователи соцсетей. Специально для тех, «кто в танке», политолог Тарас Чорновил разъясняет, какими могут быть выборные последствия введения военного положения на 60 дней, как предложил президент.
«А тепер вернемося до термінів і ймовірного перенесення виборів. Ухвалення постанови ВРУ (про виборы. — Ред.) має відбутися не пізніше 21 грудня, а старт виборчого процесу припадає на 31 грудня, самі ж вибори повинні відбутися 31 березня, пише Чорновіл. — Введення воєнного стану на 60 днів зміщує ці терміни рівно на один місяць. І все. Автоматично пролонгація воєнного стану не відбувається. Рівно через два місяці дія Указу про введення воєнного стану завершується й уся наша популістська, злодійкувата та промосковська братія зможе активно в ті самі терміни продовжити засівати зрадофілію. Так, ніби вони під час дії воєнного стану цим не будуть займатися, отримавши додатковий час на свою агітацію.
До речі. У законі виписано, що президент вводить воєнний стан та підтверджує його рішенням Верховної Ради. Але є там і згадка, що він самостійно може його припинити достроково. І якщо вдасться мобілізувати комплекс міжнародних заходів для тиску на Росію та для підтримки України, достатній, щоб особлива загроза відійшла, то цілком імовірно (і я цього аж ніяк не виключаю), що Петро Порошенко скасує свій указ ще в грудні й тоді вибори взагалі відбудуться в свій визначений час", — пишет Тарас Чорновил в Facebook.
Ранее «ФАКТЫ» сообщали, что в понедельник, 26 ноября, президент Петр Порошенко подписал указ о введении в стране военного положения.
Также сообщалось о приведении в полную боевую готовность Вооруженных сил Украины.
Матеріали, розміщені у рубриці «Блоги», відображають власну думку автора та можуть не співпадати з позицією редакції.