Перехід 29-річного футболіста донецького «Шахтаря» та збірної України Ярослава Ракицького до російського «Зеніта» викликав бурю емоцій у соцмережах. Думки розділилися, хоча більшість українських уболівальників називає вибір гравця, на сторінці в Instagram якого немає жодного фото у футболці збірної України, зрадою.
«Я такого від тебе не чекав. Куди завгодно, але не в Росію», «Міняй громадянство!», «Все, тобі збірної не бачити, їдь у свою Росію», «Приймайте пацюка в зграю», «Був пацан і немає пацана», «Юда. Захлинись своїми лаве», «Як ти міг країну зрадити», «Краще б ти потонув», «Тепер у ДНР можеш спокійно їздити! Кому батьківщина, а кому бабки в країні, через яку немає тепер Донецька!!!», «Якщо викличуть до збірної, перестану поважати Шеву та дивитися ігри! Начиння… без честі, совісті… без прапора та батьківщини… будь ти…», «Ти, головне, там гімн заспівай» — це найменш образливі коментарі з тих, що пишуть Ракицькому.
*Ракицький під час проходження медогляду у «Зеніті»
«Ласкаво просимо до нас до Пітера. Нацики українці, залиште свою думку при собі. Спорт і політика не сумісні», — це вже пост якогось alex4227 з Росії.
«Проср…и найкращого захисника країни з першим пасом, якого ні в кого немає. Слів немає», — з жалем зазначив klu1992 .
Ультрас «Шахтаря», відомі своєю проукраїнською позицією, сприйняли перехід Ракицького до «Зеніта» негативно, але подякували за допомогу, натякнувши, що Ярослав допомагав українським військовим у зоні бойових дій на Донбасі.
«Рак, вибір не схвалюємо. Але дякуємо за приціли, оптику, спальники та інші речі», — було написано у зверненні спільноти у Twitter. Ось тільки 29 січня повідомлення із соцмережі вилучили.
У зв'язку із переходом Ракицького до клубу з країни-агресора наші вболівальники згадали іншого знаменитого футболіста з українським паспортом — Анатолія Тимощука, який у 2017 році погодився на роботу у тренерському штабі «Зеніта».
«Толя ще той «пасажир» — волинський ренегат, двоособове створення. З прапором нашим скрізь бігав піарився у своїй щирості, а зараз асимілювався у московитів — гроші не пахнуть. Толя, як на мене, гнида гірша за Рака.
Рак, явний сепар, і він це не заперечував своїми діями, висловлював любов до Донбасу… особливо не ховаючись. Своє ставлення до України, виражав поху… ським ставленням до гри за збірну, грав лише заради своєї вигоди, а надалі відверто саботував, вигадуючи безглузді відмазки, аби не грати.
«Обидва персонажі знайшли свій дім рідний, туди їм і дорога безповоротня…» — написав уболівальник під ніком allegro.
*Ярослав Ракицький (у центрі) та Анатолій Тимощук (крайній праворуч) провели у складі збірної України 198 матчів на двох
«Дякую за 9 з половиною років та за всі 326 матчів. Успіху тобі, брате, в „Зеніті“. З твоїм характером та харизмою вболівальники тебе підтримають і полюблять. Впевнений, ти принесеш багато користі команді та клубу. Нових перемог та трофеїв. Дерзай! А всім цим критикам закрий рота своєю надійною і яскравою грою. Вірю, що ти ще повернешся» , — написав на своїй сторінці в Instagram екс-гравець «Шахтаря» Віталій Віценець, який виріс із Ракицьким в одному місті Першотравенську Дніпропетровської області.
*Ярослав Ракицький з дружиною Ольгою, дочкою Ярославою та улюбленцем родини Кепом
«От чесно не знаю, чи Ракицький буде викликатися до збірної?» — написав у Twitter колишній футболіст збірної України Євген Левченко.
«17 років свого життя я присвятив ФК «Шахтар». Починаючи з інтернату, до якого я прийшов у 12 років і до основного складу. Я пишаюся цим і дякую «Шахтарю» за те, що дав можливість реалізувати мою найбільшу мрію!
Дуже дякую вболівальникам, які були зі мною протягом усіх цих років і які зі мною зараз. Дякую за те, що ви були і залишаєтеся справжніми вболівальниками футболу.
Дякую моїй сім'ї за справжню підтримку та любов!
Моя безмірна подяка тренерам П.В. Дулінову, Ю.А. Бєліченку, І.І. Леонову, В.І. Яремченку, Мірчі Луческу за віру та довіру.
Президент Рінат Леонідович Ахметов, таких президентів, як Ви більше немає. Дякую Вам за все", — написав Ярослав Ракицький у своєму Instagram.
«Ярику, ми з тобою», — супроводив пост Ракицького його земляк, олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики Олег Верняєв.
«Легенда» , — у свою чергу, написав футболіст «Манчестер Сіті» та збірної України Олександр Зінченко, який перейшов із «Шахтаря» до російської «Уфи» у 2015 році.
З обуренням відгукнувся у своєму Twitter на перехід Ракицького журналіст телеканалу «2+2» Вадим Скічко.
«Поїхав грати до Росії — тому можеш не повертатися», — чомусь згадалася у зв'язку з цим сир-бором цитата з одного інтерв'ю колишнього капітана нашої збірної Олега Лужного.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що у родині захисника «Шахтаря» та збірної України Ярослава Ракицького народилася донька.
Фото ФК «Зеніт», Instagram, viva.ua, football.ua