Розслідування з приводу укладених в 2010 році харківських угод навряд чи матиме юридичні наслідки для депутатів. Це дала зрозуміти генпрокурор України Ірина Венедиктова. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в Офісі генпрокурора пам'ятають статтю закону про те, що депутати не несуть відповідальності за свої голосування.
«Що стосується юридичної відповідальності депутатів за голосування — це велика абстракція … Чи буде результатом якась кримінальна відповідальність чи ні, покаже тільки розслідування», — заявила Венедиктова.
Генпрокурор згадала, що, можливо, депутатів вдасться притягти до відповідальності не за голосування як таке, а за спотворення результатів голосування. Наприклад, вдасться довести, що в той день в залі мало місце «кнопкодавство».
Нагадаємо, в 2010 році в Раду внесли проект про ратифікацію Харківських угод («Газ в обмін на флот»). Голосування проходило в напруженій атмосфері: зал був заповнений димом, в спікера летіли яйця, а він ховався від атаки під парасолькою. В результаті було оголошено, що документ ратифікований 236 голосами, хоча в Раді зареєструвалися 211 нардепів.
За угодою Росія отримала право залишити свій чорноморський флот в Криму до 2042 року.
У 2021 році екс-президенту Віктору Януковичу висунули нове підозра — в державній зраді шляхом змови з керівництвом Росії. А СБУ доручено розслідувати, як були ратифіковані угоди в Раді.
Учасник подій 2010 року, на той час віце-спікер Ради Микола Томенко впевнений, що розслідування СБУ закінчиться безрезультатно. Як пояснив Томенко «ФАКТАМ», вже є прецедент розслідування обставин голосування за «диктаторські закони». Справа закінчилася нічим.