Ризик померти від коронавирусу вище майже в чотири рази у тих людей, які ходять повільно, в порівнянні з тими, хто пересувається швидко. Про це свідчать результати дослідження вчених Університету Лестера, пише The Daily Mail.
Вчені проаналізували показники понад 412 тисяч людей, дані яких перебували в біобанку Великобританії. Авторів експерименту цікавив зв'язок між захворюваністю COVID-19, вагою і темпом ходьби.
Фахівці дійшли висновку, що люди з повільним темпом ходьби вмирали від коронавірусу в 3,75 рази частіше. У людей з нормальною вагою, що ходять повільно, в 2,5 рази вище ризик розвитку важкої форми COVID-19, ніж у людей із зайвою вагою, але які ходять швидким кроком.
Як стверджують фахівці, ризики однаково високі у людей із зайвою і нормальною вагою, які ходять повільно.
Дослідники припустили, що швидкий темп ходьби значно покращує стан серцево-судинної системи, і це має позитивний вплив на перебіг хвороби. Однак точна причина такої залежності здоров'я від темпу ходьби поки не встановлена. Це потребує додаткових досліджень.
Як писали «ФАКТИ», раніше російська «теледокторка» Олена Малишева розповіла, скільки антитіл потрібно для захисту від повторного зараження коронавірусом. А відомий український доктор Євген Комаровський пояснив, чи можна постраждати від COVID-19 після вакцинації.