Вивчаючи взаємодію різних типів вірусів, вчені з Глазго прийшли до цікавого відкриття. Вірус, що викликає нежить (риновирус), пригнічує коронавірус Sars-CoV-2, що викликає COVID-19. З огляду на, що риновіруси більше поширені, вони могли б зупинити передачу коронавируса в популяції. Про це повідомляє BBC .
Команда Центру вірусних досліджень в Глазго підтвердила, що якщо клітини дихальних шляхів будуть атаковані одночасно Sars-CoV-2 і риновірусами, то перемога буде за «простудним» вірусом. У разі, якщо дати риновірусу 24 години фори, то коронавірус взагалі не зможе проникнути в клітину. Якщо ж, навпаки, спочатку заразити клітину Sars-CoV-2, а потім через 24 години риновірусом, то останній все одно виявиться сильнішим і пригнітить коронавірус. Пов'язано це з імунними процесами всередині інфікованих клітин: риновірус блокує здатність Sars-CoV-2 створювати свої копії.
Висновки вчених-вірусологів підтверджуються наявними даними про епідемії. Так, наприклад, пандемія свинячого грипу в 2009 році в деякі європейські країни прийшла з істотним запізненням. Можливо, на заваді став саме спалах риновірусу в тих регіонах.
Нагадаємо, сімейний лікар Сергій Єлшанський розповів «ФАКТАМ», як не сплутати симптоми ГРВІ, грипу та коронавирусної інфекції. Чітка ознака ковіду — на фоні високої температури з'являється сухість у роті, жар не збивається таблетками, виникає сухий кашель.
Фото Wellcome Images, Pixabay