Поставки наступної партії вакцини від коронавируса CoviShield (AstraZeneca) в Україні можуть бути відкладені. Про це в Facebook попередив народний депутат, глава профільного Комітету Ради Михайло Радуцький.
Він пов'язує це як з інформаційною кампанією, розгорнутою проти вакцини в Україні, так і з високим попитом на вакцину в світі.
За словами депутата, МЗС вже отримав лист від посольства Індії, в якому наголошується на неприпустимості дискредитаційних заяв щодо Індії як виробника медичних препаратів і вакцини AstraZeneca (CoviShield), що поставляються в Україну.
«Тільки на території Європи і Індії вже було використано близько 50 мільйонів доз цієї вакцини. Значні обсяги препарату законтрактували такі країни, як Канада, Великобританія, Бразилія та інші», — йдеться в листі.
Проте, за інформацією Радуцького, президент Володимир Зеленський доручив міністрам охорони здоров'я і закордонних справ Максиму Степанову і Дмитру Кулебі знайти додаткові способи для прискорення поставки наступної партії вакцини CoviShield в Україні.
Кампанія з вакцинації від коронавируса в Україні почалася 24 лютого. За даними Міністерства охорони здоров'я, на 24 березня першу дозу вакцини отримали 121,9 тисяч осіб (0,2% населення). При цьому за планом МОЗ до 1 квітня було прищепити 367 тисяч чоловік I черги (медики, задіяні в лікуванні пацієнтів з COVID-19), військові в зоні ООС і особи, які живуть в інтернатах). 22 березня стартував другий етап вакцинації, що передбачає імунізацію медиків і українців старших за 80 років.
Однак на даний момент Україна отримала лише 500 тисяч доз вакцини CoviShield при потребі до 1 липня 2021 року не менше 6,4 млн доз. Таким чином, навіть якщо до 21 березня в Україні поставлять 1,5 млн доз CoviShield, це не вирішить проблему.
Також законтрактовані 100 тис. Доз вакцини Pfizer (вона стала другою зареєстрованою в Україні після CoviShield), близько 2 млн доз Sinovac, 15 млн доз NovaVax, при цьому, за інформацією Обозревателя з посиланням на розрахунки КМ, всього вакцинації в Україні підлягають 34,3 млн осіб.
Фото с Pixabay