Служба безпеки України звинувачує організаторів приватної військової компанії Євгена Шевченка та Семена Семенченка в причетності до продажу російської зброї в Іраку, Сирії та Афганістані, а також створення на території України незаконного військового формування. Про це йшлося на брифінгу, який провели співробітники СБУ, передає «Інтерфакс-Україна».
Шевченко і Семенченко
За словами начальника ГУ СБУ в Києві та Київській області Олега Головаша, після проведення низки експертиз та інших слідчих дій в рамках розслідування справи про створення незаконного збройного формування (НВФ) будуть пред'явлені нові підозри.
Головаш уточнив, що колишній народний депутат України Семен Семенченко і агент НАБУ Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, імена яких поки не розголошуються, організували і зареєстрували на території однієї з іноземних держав приватну військову компанію.
Але Семенченко інкримінують «не факт створення і реєстрації ПВК на території іноземної держави», а той факт, що він створив на території України з 2018 року, очолював, забезпечував спорядженням разом Шевченко незаконне військове формування (НВФ).
Семенченко, був фактично організатором, керівником і безпосередньо становив трудові контракти і договори.
Роль Євгена Шевченка полягала в пошуку каналів фінансування і постачання військової амуніції, спеціального спорядження, техзасобів і боєприпасів, уточнив Головаш.
«Факт створення ПВК ми розглядаємо як загрозу вчинення злочину, передбаченого статтею КК «найманство «особами, які входили до складу НВФ, в тому числі самого Семенченка» — підкреслив начальник главку.
За його словами, клопотання про обрання фігурантам справи запобіжного заходу, спрямовані до Печерського районного суду, рішення поки що не прийнято.
Нагадаємо, 24 березня СБУ заявила, що викрила і припинила діяльність так званої приватної військової компанії, діяльність якої була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, в тому числі проти основ національної безпеки.
До складу компанії входить більше 150 чоловік, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.
За даними спецслужби, підготовка членів «ПВК» проходила на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області. Також частина членів військової компанії вчилася в центрах підготовки за кордоном.
Правоохоронці з'ясували, що контролювали організацію 15 громадян України, які, зокрема, вербували потенційних членів «ПВК». Перевагу віддавали людям з досвідом бойових дій. Організаторами діяльності «ПВК» спецслужба називає екс-депутата Семена Семенченко і «позаштатного агента НАБУ» Євгена Шевченка.
За даними СБУ, Семенченко і Шевченко є також можливими організаторами контрабандного схеми з ввезення військових запчастин і товарів подвійного призначення з Росії. Їх згодом нібито продавали державним підприємствам за завищеними цінами.