У Китаї археологи виявили надзвичайно цінний артефакт: золоту церемоніальну маску, виготовлену близько трьох тисяч років тому. Маска перебувала в колишній жертовній ямі на території поселення, яке існувало в бронзовому столітті. Зараз це територія міського округу Деян провінції Сичуань в південно-західній частині Китаю. Про це повідомляє GlobalTimes.
Маска містить 280 грамів золота і нагадує ту, що була виявлена в провінції Сичуань і зараз зберігається в музеї в місті Ченду.
Всього археологи розкопали шість жертовних ям, виявлених в період з листопада 2019 року по травень 2020 року. Маску виявили в найменшій, п'ятій ямі. В інших були знайдені золоті прикраси у формі птахів, золоті пластинки, маски з бронзи, фігурки зі слонової кістки, вироби з нефриту — всього понад 500 реліквій, які мають значну культурну цінність.
Керівник групи археологів вважає, що вчені натрапили на поселення часів стародавньої цивілізації Шу. На території, де проводилися розкопки, в давнину розташовувалося святилище, де приносилися жертви небу, землі і предкам.
Нещодавно на незвичайний артефакт натрапили археологи в Болгарії. Була виявлена глиняна табличка з древніми письменами.
фото globaltimes. cn