— Люди часто помічають, що шкіра стоп червоніє, свербить і лущиться навесні, коли знижується імунітет, — розповідає київський лікар-дерматовенеролог вищої категорії, кандидат медичних наук Андрій Перехрестенків. — Грибкова інфекція часто атакує тих, хто страждає хронічними захворюваннями: патологією шлунково-кишкового тракту (порушенням печінки, жовчовивідних шляхів) або ендокринними недугами, наприклад, цукровим діабетом.
До появи грибка призводить і підвищена пітливість стоп. Погода нестійка: з ранку людина виходить в теплому взутті, а в обід температура повітря підвищується на п'ять-десять градусів, і ноги потіють. На шкірі виникають мікротріщини, що сприяє розвитку та поширенню грибкової інфекції. Вона часто вражає і нігті — виникає оніхомікоз .
— Як позбутися грибка?
— Потрібно комплексне лікування: ліки для зовнішнього застосування, препарати для прийому всередину (попередньо слід зробити аналіз на чутливість до них). Антимікотики приймають тривало: ніготь уражається, починаючи з ложа (звідки росте пластина), куди зовнішні ліки не потрапляють. Хороші результати в комплексній терапії дає лазерне лікування.
— З якими ще проблемами звертаються пацієнти?
— Багато стежать за родимками. Якщо з'явилися зміни кольору, розміру, обрисів країв або кровоточивість, виникли свербіж, поколювання, печіння, необхідно швидше звернутися до лікаря. Спеціаліст при огляді часто використовує дерматоскоп. За допомогою поляризованого світла можна проникнути вглиб тканин і визначити, чи загрожує пацієнту небезпека.
Чому при грибкової інфекції обмежують цукор? Як позбутися запущеного грибка? Які зміни родимки повинні насторожити?
На ці та інші запитання наших читачів у понеділок, 5 квітня, з 13:00 до 14:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість дерматолог кандидат медичних наук Андрій Петрович Перехрестенко.
Телефонуйте до редакції за телефоном (044) 503−77−74
Заздалегідь надсилайте ваші питання на електронну адресу med@fakty.ua
Матеріал про пряму лінію читайте у четвер, 15 квітня
Читайте також: Білі плями на шкірі можуть бути ознакою лишаю, сифілісу або вітіліго, — дерматолог