Міністерство охорони здоров'я України вирішило привчати населення до ретельної перевірки інформації, яка стосується коронавіруса. Вчитися фактчекінгу пропонується в ігровій формі — для цього уряд Великобританії і Всесвітня організація охорони здоров'я розробили спеціальну онлайн-гру.
Нова гра є адаптованою версією британської розробки «GoViral!». Гравцям пропонуються гучні заголовки ЗМІ, а користувач повинен вирішити, наскільки варто довіряти «сенсації». Питання в грі стосуються вакцин, шляхів поширення коронавіруса, даних про захворюваність і смертність від ковіда.
На другому етапі користувачам пропонується приміряти на себе роль маніпулятора і спробувати самому стати генератором фейкових публікацій в соціальних мережах:
Передбачається, що потренувавшись, користувачі зможуть розпізнавати не тільки новини-фейки, а й маніпулятивні коментарі в соцмережах. «Відповідно до недавніх досліджень, кожен п'ятий коментар під постами відомих українців про вакцинацію від COVID-19 — замовний, найчастіше написаний ботом, яким керують з країни-агресора», — кажуть у МОЗ.
Нагадаємо, серед найвідоміших «ковідних» фейків, що ходили в соцмережах, була «схема 5G-чіпа, який імплантують при введенні вакцини». Креслення виявилося схемою гітарної педалі.
фото https://pixabay.com/