З 1 квітня по 1 листопада на семи столичних вулицях дозволено підвищення швидкості руху автотранспорту до 80 кілометрів на годину. Причому це рішення в нинішньому році далося київській владі не так просто, як зазвичай. Спочатку було заявлено, що дозволяти підвищувати швидкість на магістралях цього року не будуть. Нехай, мовляв, їздять повільно, як взимку. Але більшість столичних автомобілістів в соцмережах обурилися відмовою столичної влади відновлювати звичну практику. У підсумку поступки тверезому підходу і логіці були зроблені.
Передісторія протистояння столичної влади і автомобілістів була такою. Директор КП «Центр організації дорожнього руху» Віктор Черній офіційно заявив, що з 1 квітня столиця не буде впроваджувати підвищення дозволеної швидкості руху до 80 кілометрів на 17 вулицях, оскільки на сьогодні жодна з них не відповідає необхідним критеріям. До того ж на зазначених вулицях фіксується високий рівень аварійності та тяжкості наслідків ДТП. Крім того, на цих магістралях дозволено велосипедний рух, а велосообщество виступає проти підвищення дозволеної швидкості руху. Уздовж вулиць розміщені заклади масового відвідування громадян, зупинки громадського транспорту (без заїзних кишень) і т. п. Черній привів на пыдтвердження статистику: на ці вулиці припадає третина всіх загиблих і п'ята частина всіх травмованих в ДТП у Києві за три з половиною роки.
Заяви чиновника викликали широкий резонанс у столичній армії автомобілістів, які визнали їх необгрунтованими. Ну, посудіть самі, хіба логічно на широких проспектах з металевим або бетонним роздільником зустрічних напрямків плентатися зі швидкістю 50 кілометрів на годину?
І вже на наступний день позиція влади кардинально змінилася. «З огляду на суспільний резонанс, який викликало обмеження швидкісного режиму на ряді столичних вулиць, місто спільно з поліцією вирішив дозволити рух окремими дорогами, визначеними рішенням Київської міськради, зі швидкістю до 80 км / год», — повідомив перший заступник голови Микола Поворозник. За його словами, так званий літній режим їзди буде діяти всього на семи ділянках столичних автодоріг (в минулому році таких швидкісних ділянок було 17). Отже, де ж в Києві дозволено їхати з підвищеною швидкістю:
Але перемога громадськості все ще не остаточна, адже, за заявою столичного чиновника, найближчим часом буде активно опрацьовуватися доцільність запровадження літнього режиму їзди. «Разом з тим спільні робочі групи фахівців Центру організації дорожнього руху, поліції та інших зацікавлених осіб проведуть обстеження і аналіз швидкісного режиму, враховуючи містобудівну ситуацію, яка істотно змінилася з моменту прийняття рішення Київрадою в жовтні 2018 року», — підкреслив Микола Поворозник.
Як раніше повідомляли «ФАКТИ», власникам авто можуть заборонити поїздки далі певного населеного пункту .
Крім того, уряд суттєво посилив штрафи за порушення ПДР. Читайте про це в публікації «Потрапивши в ДТП у п'яному вигляді, водій тепер може опинитися за гратами» .