У Великобританії публіці вперше представили надзвичайно рідкісну середньовічну золоту печатку із зображенням слона, який несе на спині замок. Вона була знайдена влітку минулого року в Норфолку недалеко від міста Кінгс-Лінн за допомогою металошукача, пише BBC .
Знахідка датується періодом між 1250 і 1350 роками нашої ери і є третьою золотою печаткою, занесеної до реєстру Portable Antiquities Scheme, і єдиною, на якій зображений слон.
«Мало хто в середньовічній Англії бачив живого слона», — говорить Беверлі Ненк, куратор колекцій Пізнього Середньовіччя в Британському музеї. — «Зображення могло бути засноване на повідомленнях про цих казкових і екзотичних істот від мандрівників або паломників, які повертаються зі Сходу чи з Хрестових походів, або на описах і зображеннях в бестіаріях і інших рукописах».
Печатка має близько трьох сантиметрів у довжину, у неї золота оправа з каменем овальної форми, на якому вигравірувано в профіль слона, а його хобот загнутий вперед на кінці. На його спині — замок (адаптація сидіння з балдахіном, яке несуть азіатські бойові слони). Камінь, ймовірно, сердолік, хоча є невелика смуга, як у агата. До зворотному боці друку припаяна петля з золота.
На печатці немає імені, але є напис «PARMAT EST ‧ WEVEI ‧ DRA OBEST», її можна приблизно перекласти як «Озброєний щитом, дракон-злочинець небезпечний». Зв'язок між слоном і написом може бути відсиланням до ідеї, зазвичай виражається в середньовічних трактатах, що дракони були єдиними природними ворогами слонів.
Нагадаємо, в Єгипті виявили руїни загубленого «золотого міста», якому близько 3500 років. Цю сенсаційну знахідку вже оголосили другим за значимістю археологічним відкриттям після гробниці Тутанхамона.