Президент України Володимир Зеленський ревнує Віктора Медведчука через його переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. Таку думку озвучив журналіст і колумніст Віталій Портников у інтерв'ю виданню «Новий час».
«Коли Зеленський вводить санкції проти Медведчука, це може бути зовсім інша мотивація. Вона може бути пов'язана не з рейтингом, а з переконаннями, що якщо не буде проросійських каналів, то Зеленський отримає проросійський електорат. Це, до речі, величезна ілюзія. Люди дивляться канали „112Украіна“, NewsOne і ZiK бо вони збігаються з їхнім світоглядом, а не тому, що дивитися нема чого», — сказав в інтерв'ю Портников.
А ще, на думку журналіста, є момент ревнощів.
«Коли Зеленський йшов до влади, то думав, що він один має право вести переговори з Путіним. До речі, точно так само думав Янукович, а тут раптом Медведчук. Значить, треба показати, хто в Україні цар. А то, що Путін покладається на Медведчука, — це таке нерозуміння української культури. Адже українські політики, навіть Зеленський і Янукович, виховані в польській політичній традиції», — зазначив журналіст.
Він також образно пояснив, що має на увазі: «Є польський король, а я великий феодал, я хочу розмовляти з королем по своєму маєтку, я навіть готовий платити данину з цього маєтку. Але якийсь дрібніший феодал не може розмовляти з королем. А якщо він буде розмовляти з королем, я його поб'ю на стайні».
Портников нагадав, що саме з цього і починалося повстання Богдана Хмельницького — його побили люди, які вважали себе більш впливовими.
«Богдан Хмельницький по суті — це Медведчук тих часів. У Путіна ординське мислення, а не польське. Він дає ярлики. Він Медведчуку дав ярлик на Україну. Те, що в Україні бунтують, і цей ярлик не визнають — це не його проблеми», — сказав колумніст.
Портников також пояснив прихід Зеленського до влади.
«Ситуативна перемога популізму в усьому світі. І зараз коронавірус фактично закінчує з цією повінню і її політичними фігурами. Прихильники цієї повені, як не сумно це звучить, вмирають. Тому що в країнах, де було популістське правління, була велика смертність від коронавірусу», — вважає він.
Журналіст також навів як приклад ситуацію в Італії.
«Можна подивитися просту річ — що сталося в Італії. А ця країна, яка голосувала за популістські партії „Лігу Норд“ і „П'ять зірок“. І там був уряд „П'яти зірок“ і „Ліги“, який зараз тільки змінився професійним урядом Маріо Драгі. Бразилія президента Болсонару теж вимирає, Сполучені Штати Дональда Трампа змінилися США Байдена. Україна президента Зеленського неминуче зміниться. Тобто ми в принципі говоримо про фізичне зникнення прихильників популізму», — додав Портников.