БИК (плямистий) Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення виконання: 1970 Скульптор: Salvador Furió
Розмір: 17×32 cm
МАТАДОР
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення діє до: 2013
Скульптор: José Javier Malavia
Розмір: 46×43 cm
Лімітована серія 250 виробів
На обкладинці січневого номера журналу Time за 1925 рік було розміщено фото молодої усміхненої людини в капелюсі і краватці. Таке сталося вперше. Ні до, ні після цього популярне видання не присвячувало першу сторінку тореадорові. Але Хуан Бельмонте того заслуговував. Його називали великим матадором, «вбивцею биків», людиною, яка вчинила на початку XX століття революцію в мистецтві кориди.
У різні роки мені довелося побувати на багатьох аренах, спеціально побудованих для цих захоплюючих кривавих уявлень, в Іспанії, Португалії, Мексиці та Аргентині. Правда, на самих боях я був присутній тільки в Валенсії і на Майорці. Але мені і цього вистачило цілком. Тому що, повірте, не кожна нормальна людина здатний витримати видовище відчайдушної сутички спливаючої кров'ю могутньої тварини з безпристрасним тореро, який встромляє один клинок за іншим в холку бика, поки, нарешті, останній точний удар не обриває його муки. І тоді під шалений рев багатотисячної арени помічники тягнуть за задні ноги бездиханну тушу поваленої тварини. А переможець ловить закохані погляди прихильниць і букети квітів, якими обсипають його з усіх боків …
Хуан Бельмонте, що народився 14 квітня 1892 року в іспанській Севільї, з дитинства був слабким хлопчиком, вічно страждав через проблеми з ногами. Через це він не міг швидко бігати і високо стрибати. Але він пристрасно мріяв стати матадором. І в 8 років, кинувши школу, почав займатися коридою, в складі групи початківців тореадорів, подорожуючи по Іспанії і беручи участь в показових виступах. Після перемоги над першим у своїй кар'єрі биком 18-річний Хуан починає виступати на дорослих аренах, відрізняючись від інших матадорів своєю незвичайною технікою. Через проблеми з ногами він під час бою майже завжди залишався на одному місці, змушуючи розлюченого бика кружляти навколо нього, стрімко завдаючи тварині удари і спритно ухиляючись від гострих рогів. Ця манера виконання незмінно викликала захоплення у публіки, але дуже часто приводила до серйозних поранень матадора. У листопаді 1927 року під час кориди в Барселоні — в присутності короля, королеви і інфанти Беатріс — Бельмонте отримав страшний удар рогами в груди і тільки завдяки втручанню інших тореро дивом залишився живим.
Протягом 7 років ведучи заочну суперечку з іншим великим тореадором Хосе Гомесом Ортегою (на прізвисько Хоселіто), Хуан Бельмонте встановлював один рекорд за іншим, довівши кількість убитих биків до 109 за сезон! Цей рекорд був побитий тільки в 1965 році. Після трагічної загибелі свого легендарного суперника і після самогубства свого давнього друга письменника Ернеста Хемінгуея (який, до речі, зробив Бельмонте героєм двох своїх творів — «Смерть опівдні» і «І сонце теж сходить»), Хуан Бельмонте вирішується на найбільш розпачливий в своєму житті вчинок. Цьому передував ще й висновок лікарів, які заборонили курити сигари, пити вино, їздити верхи і займатися сексом, тобто всім тим, без чого чоловік себе не мислив. І тоді, в останній раз прокотившись на коні, викуривши сигару і випивши келих улюбленого напою, Хуан повернувся на ранчо, де розводив бойових биків, піднявся в кабінет, дістав з коробки пістолет калібру 6,35 мм і зробив фатальний постріл. Поховали матадора на цвинтарі Сан-Фернандо в Севільї, в декількох десятках метрів від могили Хоселіто…
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.