У суботу, 17 квітня, у Віндзорському замку відбувся похорон принца Філіпа. Як вже повідомляли «ФАКТИ», герцог Единбурзький помер 9 квітня, не доживши два місяці до свого 100-річного ювілею.
О 14:40 за місцевим часом труну з тілом принца Філіпа винесли з приватної каплиці у Верхній двір замку і помістили на Land Rover, пофарбований у зелений колір. Чоловік Єлизавети II заздалегідь продумав всі деталі власного похорону. Він розпорядився, щоб труну з ним везли не у катафалку і не на гарматному лафеті, а на Land Rover.
Через п'ять хвилин почалася похоронна процесія. Попереду йшли музиканти гренадерської гвардії. Процесія спустилася з невеликого пагорбу, на якому стоїть каплиця, у внутрішній двір — Клуатр Хорсшу або Підкова.
За військовим оркестром йшли командир королівських морських піхотинців зі своїм антуражем і члени Кабінету начальників штабів. За ними їхала машина із труною, по обидва боки йшла почесна варта, що складалася з морських піхотинців та інших армійських підрозділів, пов'язаних із герцогом.
На шляху похоронного кортежу стояли представники королівського флоту, королівських морських піхотинців, гвардійських королівських полків Шотландії і королівських ВПС. У церемонії взяли участь понад 700 військовослужбовців.
За труною йшли члени королівської родини — окрім Єлизавети II (Її Величність приїхала до каплиці Святого Георга окремо): принцеса Анна (донька Філіпа і Єлизавети), принц Уельський Чарльз (старший син королеви, спадкоємець престолу), граф Уессекський, принц Едвард (молодший син королеви), герцог Йоркський принц Ендрю (другий син королеви), герцог Сассекський принц Гаррі, герцог Кембриджський принц Вільям, Пітер Філіпс (син принцеси Анни), віце-адмірал сер Тімоті Лоренс (другий чоловік принцеси Анни), Девід Армстронг-Джонс, граф Сноудон (син покійної сестри королеви принцеси Маргарет).
Процесія підійшла до західного входу каплиці Святого Георгія. Там її зустріла почесна варта. Оркестр стрілецького полку, покровителем якого був герцог Единбурзький, виконав національний гімн.
Труну, що була покрита особистим штандартом герцога, з вінком від Єлизавети II, морським кашкетом і шпагою на кришці, у каплиці зустріли декан Віндзору і архієпископ Кентерберійський.
На службі всередині каплиці були присутні лише члени королівської родини та особистий секретар герцога Единбурзького. Інші учасники похоронної процесії залишилися зовні.
Окрім вже названих членів королівської родини у каплиці знаходилися дружина принца Уельського герцогиня Корнуольська Камілла, дружина принца Вільяма герцогиня Кембриджська Кейт, а також графиня Маунтбеттен Бірманська, яка товаришувала з принцом Філіпом багато років.
О 15:00 вся Британія завмерла у хвилині мовчання. Одразу після цього у каплиці розпочалася похоронна служба.
Після служби труну з тілом герцога занесли до королівського склепу. Він був споруджений 200 років тому під хором у каплиці Святого Георгія. Це було зроблено, оскільки у Вестмінстерському абатстві в Лондоні, де раніше ховали англійських королів і їхніх найближчих родичів не залишалося місця.
Принц Філіп став 25-м членом королівської родини, що знайшов спокій у склепі в каплиці Святого Георгія. Першою тут була похована в 1810 році принцеса Амелія, донька короля Георга III. Його самого поховали поруч із нею у 1820 році. У цьому ж склепі спочивають король Вільгельм IV, король Георг V та інші.
Однак це не остаточне місце поховання принца Філіпа. Його останки перенесуть до іншої каплиці, де спочивають батьки Єлизавети II — король Георг VI і королева-мати. Зроблено це буде, коли Її Величність завершить свій земний шлях. Подружжя поховають поруч один з одним.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що Єлизавета II не приховувала сліз під час траурної церемонії.