КОРОЛЕВА ЄЛИЗАВЕТА II
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1974
Скульптор: Fulgencio García
Висота: 45 cm
Лімітована серія 250 виробів
Одного разу вона сказала: «Смуток — це ціна, яку ми платимо за любов». Сьогодні, в свій ювілейний, 95-й, день народження вона переживає, очевидно, куди більш глибокі почуття, ніж смуток. І почуття це називається сумом. Ще жодного разу за останні 70 з гаком років вона не відзначала свій день народження без нього — єдиного і неповторного, найулюбленішого і найвірнішого, найнадійнішого в її такому неймовірно довгому житті. Сьогодні вона вперше буде приймати вітання без нього. Хоча які там привітання, коли королева перебуває в глибокій жалобі?
Ви, напевно, здогадалися вже про те, що сьогоднішню іменинницю звуть Єлизаветою. Якщо ж називати її офіційно, то це звучить так: «Єлизавета Друга, Божою милістю Королева Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та інших її володінь і Територій, Глава Співдружності, Захисниця Віри». У дитинстві і юності найближчі люди називали її Лілібет. Кажуть, це пішло з тих пір, коли маленька Єлизавета щене могла правильно вимовляти своє ім'я. А принц Філіп називав свою королеву дивним прізвиськом Cabbage (Капустка) і нікому так і не вдалося дізнатися, звідки воно пішло.
Батько Єлизавети король Георг VI про дочок говорив так: «Маргарет — моя радість, а Лілібет — моя гордість!» Зійшовши на трон 6 лютого 1952 року, Єлизавета незабаром стала гордістю всього Сполученого Королівства, гордістю десятків мільйонів людей, щиро її люблячих і захоплених мудрістю і мужністю цієї дивовижної жінки, яка є найстарішим монархом в історії країни. У 2015 році вона побила рекорд своєї прабабусі Вікторії, яка правила до цього Великобританією довше інших монархів. До речі, як це не дивно звучить, але принц Філіп був Єлизаветі чотириюрідним братом. Саме королева Вікторія була їх загальною прабабусею. Кажуть, подібні шлюби в королівських сім'ях не така вже й рідкість. Напевно, так і є. Рідкістю було те, що Єлизавета і Філіп прожили разом більше 70 років, залишаючись весь цей час вірними своєму вибору.
Знаєте, коли за дві години до початку весільної церемонії Єлизавети і лейтенанта Філіпа Маунтбаттена перукар прикріплював фату і діамантова тіара, що дісталася нареченій від матері, раптом тріснула навпіл, багато хто угледів в цьому дивний знак, що ставив під сумнів надійність шлюбу. Вони помилилися. Якщо вже часом і прийнято вважати, що справжні шлюби укладаються на небесах, то цей шлюб саме таким і був.
«Я не пишу законів і не веду вас в бій, — сказала одного разу королева Єлизавета, звертаючись до своїх підданих. — Все, що я можу, — віддати серце цим старим островам і віддано служити людям Британської співдружності». Боже бережи королеву…
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.