Після Вербної неділі, з понеділка, 26 квітня, починається Страсний тиждень. У православних календарях він називається «Страсна седмиця». У цей час у храмах проходять спеціальні служби. Всі сім днів перед Воскресінням Христовим не святкують дні святих, не поминають померлих, не проводять вінчання та хрещення.
У понеділок, відповідно до звичаїв, роблять генеральне прибирання у будинку й на подвір'ї.
У вівторок господині затівають велике прання. У цей день слід також підготувати одяг, в якому сім'я піде до церкви на Великодню всеношну. У церкві у вівторок читають притчі про десять дів, про вірного й невірного рабів та про Страшний суд.
У Велику середу всі господарські справи потрібно закінчити. У церкві в цей день згадують історію про зраду Юди Іскаріота, який видав Христа фарисеям за 30 срібних монет. Вважається, що в середу сповідь має особливу силу. Тому вірянам можна піти до церкви та посповідатися.
У Чистий четвер традиційно печуть паски. Всій родині до світанку треба помитися.
Велика п'ятниця, яку також називають Страсна п'ятниця — день жалоби. Саме в п'ятницю Христос був засуджений та розп'ятий. Служба присвячена спогадам про страждання Спасителя на хресті. З вівтаря виносять плащаницю, зображення Христа, що лежить у труні. Це день найсуворішого посту. Також не можна шити, прати, колоти дрова, будь-що різати.
Велика субота, або Тиха субота — кульмінація Страсного тижня. У цей день Господь перебував у гробі й зійшов душею в пекло, щоб звільнити старозавітних праведників.
Раніше «ФАКТИ» розповідали про обряди та традиції Вербної неділі.