У неділю, 25 квітня, матчами в Запоріжжі, Олександрії та Києві фінішував черговий тур вітчизняної футбольної прем'єр-ліги, за підсумками якого київське «Динамо» оформило 29-й в історії клубу чемпіонський титул (13 перемог в першості Радянського Союзу і 16 — в українській).
Чемпіонат України. 23-й тур
«Динамо» (Київ) — «Інгулець» (Петрове) — 5:0 (Забарний, 4, Бесєдін, 14, Циганков, 48, 71, Попов, 82). Молодіжні склади — 2:1.
«Динамо»: Бущан, Кендзьора (Караваєв, 46), Забарний, Попов, Миколенко, Сидорчук (Шепелєв, 60), Шапаренко (Андрієвський, 46), Буяльський (Гармаш, 73), де Пена (Родрігес, 60), Циганков, Бесєдін.
Столичні вболівальники розглядали «Інгулець», президент якого Олександр Поворознюк ледь не загинув після вибуху гранати, як останній бар'єр перед завоюванням золотих медалей прем'єр-ліги.
Підопічні Мірчі Луческу не стали відкладати справу в довгий ящик. Вже на 4-й хвилині 18-річний захисник «біло-синіх» Забарний після розіграшу кутового точним ударом головою забив свій дебютний м'яч за «Динамо», а на 14-й Бесєдін (теж головою) переправив м'яч в сітку після навісу Шапаренка — 2:0.
А коли Циганков в другому таймі забив свої 11-й і 12-й м'ячі в сезоні, динамівським адміністраторам саме час було бігти за шампанським. Гол Попова лише довершив знищення «Інгульця» — 5:0.
За три тури до фінішу «біло-сині» стали недосяжними для суперників. «Динамо» — чемпіон! Сцену змонтовано, медалі готові (50 на команду), чекаємо на феєрверк. Шкода, «Олімпійський» порожній…
До речі, київське «Динамо» вперше за п'ять років і 16-й раз в історії (у «Шахтаря» — 13 перемог, у «Таврії» — одна) стало чемпіоном України, здобувши пряму путівку до групового турніру Ліги чемпіонів (жеребкування — 26 серпня, перший матч — 14 або 15 вересня).
При цьому 75-річний наставник киян Мірча Луческу рекордний — дев'ятий — раз здобув чемпіонський титул в Україні (раніше румунський фахівець вісім разів піднімався на вершину з «Шахтарем») і 34-й у карʼєрі. У легендарного динамівця Валерія Лобановського, який посідає друге місце, — п'ять золотих медалей чемпіонату України (плюс вісім трофеїв в СРСР!)
«У 75 років мені здається, що я перебуваю в золотому віці, який, як я читав, знаходиться між моїми восьмим і сьомим десятками. У Києві та „Динамо“ я відчуваю себе прекрасно і переїжджати не збираюся», — заявив Мірча Луческу в інтерв'ю Tuttosport.
До речі, сьогодні особливий день у житті асистента Мірчі Луческу Олега Гусєва, якому 25 квітня виповнилося 38 років. Тепер легендарний динамівець — шестиразовий чемпіон України (п'ять трофеїв він виграв ще футболістом)!
«Олександрія» — «Шахтар» (Донецьк) — 2:0 (Гречишкін, 44, з пенальті, Шастал, 54). Молодіжні склади — 0:2.
«Шахтар»: Трубін, Додо (Болбат, 23), Бондар (Вітао, 23), Кривцов, Сіпріано (Фернандо, 64), Степаненко, Маркос Антоніо (Судаков, 74), Тете, Соломон, Марлос (Корнієнко, 64), Дентіньо.
У чотирьох останніх поєдинках суперників в УПЛ підопічні Володимира Шарана тричі відбирали очки у гранда (щоразу — нічия), тому хлопцям Луїша Каштру на стадіоні «Ніка» потрібно було бути напоготові. Так, чемпіонський титул втрачено, але друге місце, а з ним і путівку в кваліфікацію Ліги чемпіонів «Шахтар», який втратив на півроку травмованого форварда Жуніора Мораеса, ще не гарантував.
Перший тайм залишився за господарями поля, які з урахуванням кубкової зустрічі програли… п'ять поєдинків поспіль. Тете в своєму штрафному майданчику підіграв собі рукою, і рефері після підказки VAR призначив у ворота гостей, які ще в першому таймі втратили через травми Бондара і Додо, пенальті. Вихованець… «Шахтаря» Гречишкін з 11-метрової позначки пробив настільки точно і сильно, що м'яч… порвав сітку воріт — 1:0.
Більш того, після перерви Шастал, вдало зігравши на добиванні, подвоїв перевагу господарів поля. У час, що залишився, підопічні Шарана зуміли відстояти свій успіх. «Шахтар» вперше з 2017-го року програв «Олександрії». Під загрозою вже і друге місце гірників в УПЛ.
«Зоря» (Луганськ) — «Олімпік» (Донецьк) — 2:1 (Юрченко, 12, з пенальті, Шахаб, 71 — Каргбо, 54, з пенальті). Молодіжні склади — 4:1.
У минулому турі підопічні Юрія Калитвинцева нарешті перервали свою жахливу серію поразок, здобувши очко на полі «Маріуполя». Але загроза вильоту «Олімпіка» з елітного дивізіону все ще велика.
Не всі свої завдання вирішила і «Зоря», яка в минулому турі поступилася в Полтаві, але потім пробилася в фінал Кубка України.
У поєдинку в Запоріжжі донеччани чинили одному з лідерів гідний опір і навіть відповіли на гол «Зорі» з пенальті своїм точним ударом з 11-метрової позначки. Але всі карти гостей сплутав… їхній колишній одноклубник іранець Шахаб, який забив на 71-й хвилині переможний м'яч.
До речі, команди колишніх партнерів по збірній України Юрія Калитвинцева і Віктора Скрипника знову змагатимуться вже в найближчу середу — в перенесеному поєдинку 10-го туру на стадіоні імені Юрія Гагаріна в Чернігові.
24 квітня (субота)
«Колос» (Ковалівка) — «Ворскла» (Полтава) — 3:0 (Костишин, 47, Чурко, 66, Смирний, 88). На 66-й хвилині Чурко («Колос») не реалізував пенальті. Молодіжні склади — 3:0.
«Дніпро-1» — «Минай» — 3:0 (Довбик, 28, Булеца, 32, Чуже, 44, з пенальті). На 18-й хвилині Довбик («Дніпро-1») не реалізував пенальті. Молодіжні склади — 4:1.
«Львів» — «Десна» — 1:0 (Ренан, 44). На 70-й хвилині Гуцуляк («Десна») не реалізував пенальті, а на 90+3-й — вилучено Якимця («Львів»). Молодіжні склади — 2:2.
23 квітня (п'ятниця)
«Маріуполь» — «Рух» (Львів) — 0:3 (Климчук, 67, з пенальті, Борячук, 76, Рунич, 89). На 66-й хвилині вилучений Чоботенко («Маріуполь»). Молодіжні склади — 3:3.
Турнірне становище:
1. «Динамо» — 58 очок (23 матчі);
2. «Шахтар» — 45 (23);
3. «Зоря» — 41 (22);
4. «Ворскла» — 37 (23);
5. «Колос» — 37 (23);
6. «Десна» — 36 (23);
7. «Олександрія» — 29 (23);
8. «Дніпро-1» — 29 (23);
9. «Львів» — 24 (22);
10. «Маріуполь» — 22 (23);
11. «Інгулець» — 20 (23);
12. «Рух» — 20 (22);
13. «Олімпік» — 18 (22);
14. «Минай» — 18 (23).
Бомбардири: 13 м'ячів — Владислав Кулач («Ворскла»); 12 — Віктор Циганков («Динамо»); 10 — Анатолій Нурієв («Минай»), Захедітабар Шахаб («Олімпік» / «Зоря»); 9 — Андрій Тотовицький («Десна»); 8 — Олександр Гладкий («Зоря»), Манор Соломон («Шахтар»); 7 — Пилип Будківський («Десна»), Артем Бондаренко («Маріуполь»), Руслан Степанюк («Ворскла»); 6 — Младен Бартулович («Інгулець»), Артем Громов («Зоря»), Жуніор Мораєс («Шахтар»), Маріо Чуже, Артем Довбик (обидва — «Дніпро-1»).
В рамках 24-го туру УПЛ зіграють: «Десна» — «Колос», «Шахтар» — «Дніпро-1», «Ворскла» — «Динамо» (1 травня), «Рух» — «Олександрія», «Зоря» — «Минай», «Маріуполь» — «Львів», «Олімпік» — «Інгулець» (2 травня).
Щоправда, ще раніше в перенесених поєдинках прем'єр-ліги 28 квітня зустрінуться: «Олімпік» — «Зоря» (17:00) та «Львів» — «Рух» (19:00).
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що «Динамо» в півфіналі Кубка України розгромило «Агробізнес», а «Зоря» в серії пенальті здолала опір «Олександрії».
Фото ФК «Динамо»