Головною проблемою президента США Джо Байдена, якого у Кремлі сприймають як слабкого політика, є його свідомість, уявлення про навколишній світ: американський лідер впевнений, що єдиний спосіб реагування на будь-які проблеми — це перемовини.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» заявив президент Інституту економічного аналізу, відомий російський економіст, колишній радник Путіна (з 2000 по 2005 рік) Андрій Ілларіонов.
«Якщо переговори ведуть з партнерами, схильними до вирішення питань дипломатичним шляхом, тоді є шанс досягти результату. Однак, коли інша сторона використовує переговори для прикриття своїх силових дій, тоді переговори стають не тільки неефективним, а й дуже небезпечним інструментом», — каже Ілларіонов і згадує 2014 рік, коли Росія окупувала український Крим.
За його словами, адміністрація Барака Обами, віце-президентом в якій був Джо Байден, також вважала, що силові дії проти агресії Путіна неприпустимі.
«Саме тому американські керівники говорили українцям, зокрема пану Турчинову, щоб той ні у якому разі не використовував силу для захисту Криму. Результат ми знаємо», — зазначив Андрій Ілларіонов і додав: «Те ж саме повторилося і на початку військових дій на Донбасі. Якщо у першому випадку Київ повністю дослухався до рекомендацій з Вашингтону, то у другому — не став. Спільними зусиллями ЗСУ і добровольчих батальйонів вдалося зупинити поширення агресії на значну частину території України. На жаль, час було втрачено».
У той же час, кажучи про Путіна, колишній радник господаря Кремля заявляє, що якщо президент Росії вирішив застосувати силу, то він це зробить у будь-якому випадку, а перемовинами маскуватиме свої силові дії. «Байден, діючи так само, як і у 2014 році, реалізує своє спотворене уявлення про навколишній світ. Свідомість Байдена — це головна проблема», — додав Андрій Ілларіонов.
Колишній радник Путіна заявляв, що допомогти зупинити агресію Путіна в Україні може поєднання двох факторів — готовності всієї нашої країни дати відсіч агресору і проведення реальних економічних реформ.
Фото з Вікіпедії.