У Великобританії розгорівся неабиякий скандал, у центрі якого опинився двоюрідний брат Єлизавети II принц Майкл Кентський. Газета The Sunday Times і телеканал Channel 4 оприлюднили відеозапис Zoom-конференції, який з членом королівської родини провели журналісти з Південної Кореї. Вони видали себе за представників вигаданої компанії House of Haedong, керівництво якої нібито зацікавлене у розвитку свого бізнесу у Росії.
Принца Майкла попросили посприяти налагодженню стосунків з людьми з найближчого оточення Володимира Путіна, а, по можливості, особисто з російським президентом.
Спочатку журналісти провели переговори з особистим секретарем Майкла Кентського маркізом Редінгом, який запевнив їх, що принц з таким завданням впорається без особливих проблем. Він запропонував два варіанти. Перший передбачав приватну поїздку кузена Її Величності до Росії. «Відрядження» було розраховано на чотири дні. Принц за цей час мав би зустрітися з потрібними людьми та замовити слівце за House of Haedong. Фірмі така послуга обійшлася б у 50 тисяч фунтів (70 тисяч доларів).
Другий варіант, попередив Редінг, дорожче, але ефективніше. Майкл Кентський міг би підготувати своєрідну відеопрезентацію компанії та показати її важливим людям у Кремлі — всього за 200 тисяч доларів. І зйомка буде проводитися на тлі Кенсингтонського палацу.
Псевдобізнесмени захотіли почути підтвердження того, що все це можливо, особисто від принца. Тоді й була організована Zoom-конференція, відеозапис якої тепер оприлюднено у Британії. Майкл Кентський говорить співрозмовникам, що він дійсно може скласти їм протекцію у Москві, підтверджує, що це буде коштувати 200 тисяч доларів та дякує за щедрість.
78-річний принц відкидає звинувачення. Представник Майкла Кентського підкреслює, що під час спілкування у Zoom «принц зробив заяви, які не хотів би, а головне — не міг би виконати». Він нагадав також, що Майкл останній раз зустрічався з президентом Володимиром Путіним у 2003 році, тому про жодні постійні контакти мова йти не може.
Крім того, стверджується, що оприлюднений відеозапис — це лише фрагмент переговорів з журналістами, які видали себе за бізнесменів. «Як завжди відбувається у таких випадках, особистий секретар принца Майкла пояснив представникам цієї компанії, що нічого не може бути зроблено без згоди британського посольства та без сприяння Російсько-британської Торгової палати, патроном якої є принц Майкл», — заявив представник кузена Єлизавети II.
Однак журналісти під прикриттям оприлюднили у деталях свої переговори з маркізом Редінгом. Той кілька разів підтвердив їм, що принц може зустрітися з Путіним та скласти перед ним протекцію для компанії. При цьому маркіз назвав свого друга Майкла «неофіційним послом Її Величності у Росії». Потім підкреслив, що принц «надає подібні послуги на конфіденційній основі». «Ми зараз діємо так, щоб особливо не привертати зайвої уваги. Ми б не хотіли, щоб весь світ дізнався, що Майкл зустрічається з Путіним виключно з ділових міркувань», — сказав Редінг.
Принц Майкл Кентський та його дружина принцеса Кентська не належать до членів британської королівської родини, на яких покладено офіційні обов'язки. Однак у минулому вони виконували функції представників Її Величності. За даними офіційного вебу королівської родини, до пандемії коронавірусу принц та принцеса Кентські брали участь у середньому у 200 заходах щорічно.
Крім того, в розділі, який присвячено біографії принца Майкла, описується його «зв'язок з Росією через бабусю по материнській лінії». Також підкреслюється його «високий інтерес до Росії». Зокрема, принц був «першим членом королівської сім'ї, який вивчив російську мову та отримав кваліфікацію перекладача з англійської на російську».
Батько Майкла Кентського принц Георг був четвертим сином короля Георга V та братом Георга VI, батька королеви Єлизавети II. Принц та принцеса Кентські не отримують державного фінансування, Майкл не претендує на британський престол та не входить до списку спадкоємців корони.
Подружжя проживає у Кенсингтонському палаці, але платить оренду за свої апартаменти. Офіційне джерело доходу у принца Майкла — консалтингові послуги. Його компанію давно зареєстровано, вона сплачує податки.