Епідемічна ситуація в Індії вийшла з-під контролю, вважають західні ЗМІ. Починаючи з середини квітня, щодня фіксується понад 320 тисяч нових випадків зараження коронавірусом. За весь час пандемії в країні померло майже 260 тисяч інфікованих, але найвища смертність спостерігається саме зараз. Наприклад, 10 травня померли 3 879 осіб з ковідом. Для порівняння: в США, які посідають перше місце у світі за кількістю заражених (понад 33 мільйонів 500 тисяч осіб) в той же день померло 370 інфікованих. Тобто в Індії смертність в 10 разів вище, ніж в США.
Індія посідає друге місце у світі за кількістю заражених (понад 23 мільйонів осіб), але тут найвищий рівень смертності. За даними за 10 травня, у світі померло 10 тисяч 602 пацієнти з ковідом. Виходить, що майже 40% з них — жителі Індії!
Газета The Times of India повідомила 10 травня про те, що в штаті Біхар влади виловили з річки Ганг понад 150 трупів. Це тіла людей, які померли від ковіда. Розпочато розслідування. Влада Бихара стверджують, що води священної для індусів річки принесли трупи зі штату Уттар-Прадеш. Як пише видання, очевидно, що тіла були скинуті в річку родичами покійних, у яких немає грошей на офіційні похорони. Згідно з традиціями індуїзму, прощання з покійним вимагає проведення обряду антьешті — кремації на багатті. Це коштує недешево. Тому представники найбідніших верств населення просто кидають трупи в річку.
В Індії до всіх цих бід зафіксований ще й спалах рідкісної інфекції, відомої як чорний грибок (чорна цвіль), або мукормікоз. Зазвичай грибок не є небезпечним, але для людей з ослабленим імунітетом, наприклад хворих на діабет, рак або ВІЛ/ НІД він несе смертельну загрозу, вражаючи слизову оболонку носа, легені та навіть мозок. Тепер хвороба стрімко поширюється серед тих, хто перехворів ковідом. Причому, за словами індійських лікарів, 50% випадків зараження чорним грибком призводять зараз до летального наслідку! Щоб врятувати життя пацієнтам, медики проводять операції з видалення очей, щоб інфекція не потрапила в головний мозок. Були також зафіксовані випадки, коли довелося видаляти нижню щелепу.
Читайте також: Повторюємо шлях Індії: лікар-інфекціоніст зробив тривожний прогноз про розвиток ситуації з COVID-19 в Україні
Фото The Times of India