Адміністрація президента Джозефа Байдена потрапила під вогонь критики з боку впливових представників Республіканської партії США через «Північний потік-2». Сталося це, після того як інтернет-портал Axios повідомив, що Державний департамент США найближчими днями направить Конгресу перелік компаній, які залучені до завершення будівництва газогону і заслуговують на санкції.
Axios стверджує, що в чорний список потраплять тільки кілька російських морських суден, зокрема, трубоукладач «Фортуна». А ось компанії-оператора Nord Stream 2 AG в переліку немає. Немає там і її виконавчого директора Маттіаса Варніга, давнього друга Володимира Путіна, колишнього офіцера «Штазі». Це доводить, що адміністрація Байдена на ділі не буде перешкоджати завершенню будівництва «Північного потоку-2», який готовий вже на 95%. Натомість державний секретар США Ентоні Блінкен публічно обіцяв не допустити запуску газопроводу в експлуатацію.
Про це заявив представник Комітету Палати представників США у закордонних справах Майкл Маккол. «Північний потік-2″ є не просто комерційним проєктом, здатним загострити відносини з Берліном. Це приклад шкідливого впливу Росії. Це загроза посилення енергетичної залежності Європи від Москви, загроза зробити Україну більш вразливою перед російською агресією і наповнити путінські валізи мільярдами доларів», — зазначив конгресмен.
Сенатор від штату Небраска Бенджамін Сасс прямо звинуватив Байдена в намірі «надати Путіну, його режиму і друзям стратегічний важіль впливу в Європі» у вигляді запуску «Північного потоку-2». «США допустять стратегічної помилки, якщо дозволять завершити укладання труб газопроводу», — сказав Сасс.
Фото whitehouse.gov