В Індії тисячам людей, які заразилися «чорним грибком» на тлі коронавірусу, лікарі були змушені видалити одне або обидва ока. Процедурі було піддано близько 60 відсотків, тобто більшість, всіх заражених мукормікозом. Про це повідомляє Daily Star.
Так, у пацієнта на ім'я Анила Ванкхеда після виписки з лікарні, де він лікувався від COVID-19, з'явився головний біль і опухло праве око. Сім'я водила його до декількох лікарях, допоки один з них не діагностував у чоловіка мукормікоз. Медик зазначив, що єдиний варіант лікування — це операція з видалення пазух і правого ока.
«Якщо ми не видалимо весь вміст разом з усіма тканинами, нервами та повіком, інфекція може проникнути у мозок. На цьому етапі ми вже не зможемо врятувати життя», — розповів лікар Акшай Наїр. На початковій стадії хвороба проявляється в нежиті, легкому онімінні щік, опухлих очах або головному болю, тому заражені часто відкладають візит до лікаря.
Раніше повідомлялося, що в Делі різко зросла кількість пацієнтів із мукормікозом. У місті їм хворіє близько 200 чоловік. «Раніше за рік повідомлялося про 30−50 таких випадків, зараз кількість виросла істотно», — пояснив медик.
Нагадаємо, що спалах мукоромікозу у тих, хто хворів на коронавірус, вперше зафіксували 9 травня лікарі індійського штату Гуджарату. Журналісти повідомляли, що в країні вже заразилися понад 100 осіб. Двома днями раніше стало відомо про 40 зафіксованих випадків «чорного грибка»: вісьмеро з цих пацієнтів втратили зір.
Нагадаємо, лікарі проаналізували, чи загрожує спалах грибкового захворювання на мукормікоз пацієнтам, які заразилися коронавірусом в інших країнах.
Фото: https://ua.depositphotos.com