Міністра охорони здоров'я Максима Степанова потрібно було звільняти ще рік тому і міняти на більш ефективного керівника МОЗ. Але терпець увірвався, лише коли Степанов вплутався в протистояння з Кабміном, з профільним комітетом Ради і з Офісом президента. Таку думку в інтерв'ю «ФАКТАМ» висловив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.
Нардеп шкодує, що з відставкою Степанова довго тягнули: «Було втрачено дорогоцінний час — напевно ми могли б швидше впоратися з пандемією, якби міністр працював ефективніше».
За словами Железняка, до звільнення глави МОЗ призвели три чинники. «Кількість проблем в охороні здоров'я стало накопичуватися, а Степанов реально набрав багато негативу. І ось в якийсь момент в Офісі президента, мені здається, зрозуміли, що цей негатив почав переходити вже і на них. Другий момент — його (Степанова) самостійні політичні заяви… Таку поведінку було розцінено як некомандну гру … Третій — це епопея з вакцинацією. Починаючи з провалу кампанії, закінчуючи заочною суперечкою Степанова з президентом — хто ж „добув“ для України 10 мільйонів доз вакцини Pfizer», — вважає депутат.
На думку нардепа, позбутися від Степанова влада зважилася, коли опозиція показала, що є голоси за відставку. «Влада розуміла, що точно буде 226 голосів за його відставку. Так краще, скажімо, зробити це своїми руками, ніж дати пас нам як опозиції «, — додав Железняк.
Нагадаємо, Степанова звільнено 18 травня. На посту міністра охорони здоров'я Степанов залишався більше року — з 30 березня 2020 го.