В останній день весни, 31 травня, блондинки всього світу відзначають своє свято. За однією з версій, свято виникло після виходу у прокат в 2001 році американської комедії «Блондинка в законі».
За іншою, група американських жінок-адвокаток вирішила довести, що блондинки можуть бути не тільки красивими, але й розумними. Потім ініціативу підхопили у всьому світі.
У світі у цей день організовують різні паради, конкурси та навіть придумують премії, якими нагороджують представниць натурального блонду.
Як відомо, за колір волосся відповідають гени. Світлий колір волосся вважається рецесивною ознакою, темний — домінантною. Це означає, що блондину повинні передатися дві алелі цього гена (від батька й матері). Брюнетам — достатньо однієї. У світловолосих людей від природи менше темного пігменту меланіну.
Найчастіше натуральні блондини й блондинки зустрічаються на півночі Європи, в Скандинавських країнах. Відомо, що світловолосих жінок у світі більше, ніж світловолосих чоловіків.
Жінки завжди хотіли міняти свою зовнішність. У Стародавньому Римі, щоб стати блондинкою, представниці прекрасної статі наносили на волосся знебарвлювачі й годинами проводили час під палючим сонцем.
У 19 столітті для фарбування волосся у блонд стали використовувати перекис водню, який руйнував темний пігмент меланін. З нього почалася революція у фарбуванні волосся.
Серед відомих блондинок, які від природи мали темний колір волосся, Мерилін Монро, Шарліз Терон, Скарлетт Йоханссон. Популярними вони стали зі світлим кольором волосся.
Про білявок багато анекдотів, жартів й фільмів, як про легковажних та недалеких жінок. Однак численні тести на IQ, а також історії успішних жінок спростовують такий міф.
За словами вчених, за останні 50 років у світі кількість блондинок скоротилася з 49% до 14% від загальної чисельності населення планети. Припускають, що через двісті років на нашій планеті зовсім не залишиться натуральних світловолосих людей.
Фото: https://ua.depositphotos.com