Згідно з наявним законопроєктом про деолігархізацію, подання про визнання певної особи олігархом, може робити уряд, член РНБО, НБУ, СБУ або ж Антимонопольного комітету. Проте остаточне рішення — за РНБО, яку очолює президент. Водночас, питання відібрати чи ні якийсь актив у олігарха — дійсно нове для РНБО. Таке заявив в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» міністр юстиції Денис Малюська.
На переконання міністра, це питання, безумовно, дуже важливе. РНБО інституційно більш відповідає характеристикам, які повинен мати орган, що вноситиме людей в реєстр олігархів. Передовсім, це має бути колективний орган, куди входять різні, за своїми характеристиками, держструктури.
— Щоб зрозуміти, що та чи інша людина є олігархом, потрібно зібрати інформацію з медіа ринку, про політичну активність, зокрема партії, вартість активів (дані з реєстрів, декларацій, податкової), — пояснює Денис Малюська.
Боротьба з олігархатом в Україні — це комплексне завдання, відповідно координувати та керувати в цьому випадку повинен орган, який займається комплексними питаннями.
Читайте також: Деякі ЗМІ можуть закритись: кому це загрожує і чому
Інший аспект — це має бути настільки впливовий орган, щоб там не боялись приймати рішення. Оскільки знайти одну людину, якогось умовного керівника органу виконавчої влади, який би включав олігархів у відповідний реєстр — не просто.
— Це не комп'ютерна гра і життя в людей одне, тому навряд чи хтось би захотів під таке невдячне завдання підписуватись. РНБО за дефініцією найбронебійніший орган, члени якого по ідеї не повинні боятись , — переконаний очільник Мін'юсту.
Читайте також: Аваков і Разумков відмовилися голосувати за санкції проти олігархів Фірташа і Фукса через особисті інтереси, — експерт
Фото Facebook Дениса Малюськи