Європейські вчені розробили рекомендації для медикаментозної реабілітації в перші 7 днів після інсульту. Українські лікарі також можуть врахувати дані рекомендації у своїй практиці, оскільки Українська асоціація неврологів, психіатрів і наркологів є членом Європейської Академії Неврології.
Дві найвпливовіші Європейські структури: Європейська Академія Неврології (EAN) та Європейська Федерація Нейрореабілітації (EFNR) розробили клінічні рекомендації по фармакологічній підтримці ранньої моторної реабілітації після гострого ішемічного інсульту та 21 чеврня 2021 року оприлюднили їх у Європейському журналі неврології.
За повідомленням асоціацій, рекомендації були розроблені згідно з системою оцінки доказової бази GRADE з використанням системи пошуку PubMed, Cochrane Library, Embase, методом аналізу досліджень по фармакологічному втручанню в процес реабілітації після інсульту в перші 7 днів (включно), яке було проведено разом із нейрореабілітацією.
Після аналізу 17 969 унікальних записів в базі даних (загалом використано 57 001 оригінальний вихідний результат) ефективними для ранньої нейрореабілітації після гострого ішемічного інсульту згідно з англомовним текстом рекомендацій виявилось лише 2 препарати: церебролізин (30 мл) та циталопрам (20 мг) (див. переклад Таблиці).
Довідка.
Гострий ішемічний інсульт — гостре порушення мозкового кровообігу внаслідок дефіциту надходження артеріальної крові до головного мозку, що призводить до його гіпоксії та порушення функції. Виникає переважно внаслідок оклюзії кровоносних судин. Дане захворювання щорічно вражає 17 млн людей по всьому світу, та 6,7 млн осіб помирають через інсульт щороку. Лікарі-вчені констатують, що дотримуючись рекомендацій доказової медицини є всі шанси не лише зберегти життя пацієнту, а й відновити втрачені функції організму.
фото https://ua.depositphotos.com/