В Україні власники нерухомості, вартість якої, на думку фахівців, заросте, зобов'язані заплатити податок на своє майно. Хто є платниками та за що повинні заплатити державі, в інтерв'ю «ФАКТАМ» розповів партнер юридичної фірми JN Legal Сергій Дахновський.
За його словами, під оподаткування потрапляють об'єкти, які відносяться до житлової або нежитлової нерухомості — їхні ознаки визначені у Податковому кодексі України.
Читайте також: Податкова амністія: хто зможе вивести з тіні свої заощадження, а кому це заборонено
Зокрема, житловими вважаються житлові будинки садибного та квартирного типу, прибудови до них, квартири, котеджі, кімнати у комунальних квартирах, а також садові і дачні будинки.
Відповідно, всі інші будівлі, що не належать до житлового фонду, є об'єктами нежитлової нерухомості. Це офісні, готельні, торговельні, промислові будівлі, бази, склади, гаражі і т.д.
Як житлові, так і нежитлові об'єкти нерухомості оподатковуються.
Водночас у законі визначено перелік об'єктів, що не підлягають оподаткуванню. До цього переліку відносяться, наприклад, гуртожитки, будинки дитячих будинків сімейного типу, житло, що належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, тощо
Читайте також: Колектори будуть «вибивати» борги за новими правилами: що змінилося
Особливий випадок — якщо нерухомість перебуває у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб.
Фото Сергія Тушинського, «ФАКТИ»