Нацбанк, який підвищив облікову ставку, раніше спростив купівлю готівкової валюти для українців. Вони набули чинності з 30 червня, повідомляє офіційний портал НБУ.
Як купувати готівкову валюту
Відтепер для купівлі валюти вам достатньо мати при собі картку з необхідною сумою грошей та розплатитися за валюту через термінал в касі. Так само продати валюту — сума у гривні зарахується на ваш картковий рахунок.
Де купувати валюту
Найбільш безпечним способом залишається купівля валюти у банку. Проте часто у відділеннях немає необхідної суми валюти і потрібно замовляти наперед.
В обміннику ж вам можуть продати фальшиві купюри.
Також з 2020 року для українців відкрився онлайн-спосіб купівлі валюти. Маючи валютну або інтернет-каркту, клієнт може просто перевести туди гроші з гривневої картки. Конвертація відбудеться автоматично.
Лімітом обміну валют на рік залишається сума в 200 тисяч євро.
Які валюти не приймають
Тим часом українцям масово відмовляють в обміні валюти, якщо долари чи євро пошкоджені. І касири мають на це право, повідомив Obozrevatel з посиланням на Нацбанк.
Зокрема, проблеми можуть виникнути з валютою, яка:
Що робити з пошкодженими доларами
Спосіб обміняти пошкоджені іноземні банкноти все ж є. Банки приймають їх на інкасо, але беруть за це комісію 5 — 50%. Таку послугу пропонує не кожне відділення, а центральні. Наприклад, звернутися до центрального відділення радять в Укрексімбанку та Ощадбанку, повідомляє 24 канал.
Обмінювати українську валюту в банках можна обмінювати у будь-якому вигляді.
Нагадаємо, раніше в НБУ заявили, що касир дійсно може відмовитися приймати не тільки порвані і старі купюри, але і банкноти з плямами, з забрудненнями штучного характеру. Докази, що раніше така валюта ніяких питань не викликала, як аргумент не приймаються.