Кабмін пропонує розширити в 2022 році «вікову лінійку» адресних допомог для пенсіонерів. Відповідну пропозицію подано в проект держбюджету на 2022 рік у рамках ініційованої президентом програми адресної допомоги для літніх людей, йдеться в повідомленні на сайті Харківської ОДА з посиланням на Міністерство соцполітики.
«У разі включення в програму пенсіонерів у віці від 70 до 75 років буде підвищено доходи додатково 1,5 млн пенсіонерам», — відзначили в Мінсоцполітики.
Також у відомстві нагадали, що протягом 2020 і 2021 років адресну доплату до пенсій у розмірі 500 грн щомісяця отримують пенсіонери старші 80 років. При цьому пенсії для них не можуть бути меншими 2600 грн. Ці заходи підвищили доходи 1,4 млн пенсіонерів.
У 2021 року до цієї програми приєднуються пенсіонери у віці від 75 до 80 років. З 1 жовтня вони будуть отримувати щомісяця компенсаційну виплату в розмірі 400 грн. Пенсійна виплата для них складе не менше 2500 грн. Таке розширення програми підвищить доходи для ще більш ніж 1 млн пенсіонерів.
Крім того, в рамках підготовки проекту Державного бюджету на 2022 рік Мінсоцполітики розробляє й інші пропозиції в календар підвищення пенсій в 2022 році.
Зокрема, в ньому пропонується передбачити:
«Також опрацьовуються пропозиції щодо диференціації соціальних гарантій пенсіонерам з урахуванням тривалості страхового стажу», — заявили в Мінсоцполітики.
«Ці пропозиції, а також прийняття Верховною Радою України урядового законопроекту № 4668 дозволять вперше після 2014 року охопити програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш уразливих їх групах», — вважають в соціальному відомстві.
Нагадаємо, в липні Кабмін запропонував навіть урізати виплати одній групі пенсіонерів. Йдеться про щорічні доплати ветеранам до 9 травня. Так, на засіданні уряду 28 липня вирішили підготувати документ, в якому конкретно вказати, які категорії одержувачів і на які суми можуть розраховувати.
Тим часом близько 3,3 млн осіб українців, які зараз працюють неофіційно, не зможуть отримати пенсію в 60 років і будуть змушені працювати до 63 або 65 років.