Оприлюднення Офісом генерального прокурора документів щодо Іловайської трагедії може пролити світло на роль колишнього голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського та його заступників Бориса Філатова та Геннадія Корбана у цих трагічних подіях. Про це заявив політичний експерт Андрій Ковальов в ефірі телеканалу «Еспресо».
«Я нагадаю, що пан Коломойський був тоді губернатором Дніпропетровської області. Його оточення, помічники, і пан Корбан, і пан Філатов, і теперішній заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Він був його радником. Вони, наприклад, тоді взяли на себе відповідальність за дії під Іловайськом. А коли сталась Іловайська трагедія, якимось чином всі ці люди самоусунулись, і вже ніхто не пам’ятає, що вони до цього мали якесь відношення», — нагадав він.
Ковальов зауважує, що після зближення Офісу президента з Філатовим та Корбаном їхнє переслідування за Іловайськ нібито заблоковане Кирилом Тимошенком. Про новий політичний союз, до речі, пише й американський аналітичний центр Atlantic Council.
«Вони написали цілу доповідь, про те, що Зеленський і його оточення фактично дурять американців, і надалі співпрацює з Коломойським через Корбана та Філатова. Вже пішли чутки, що пан Єрмак не зможе захистити свою протеже — Ірину Венедіктову, і Зеленський може восени ухвалити рішення про звільнення Венедіктової через те, що вона повпливала на розкол його команди. А про її ініціативу — розсекретити документи щодо Іловайської трагедії — все вже затихло, все замовкло», — підсумував політичний експерт Андрій Ковальов.
Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким мали виходити українські бійці.
Тимчасова комісія Верховної Ради з питань розслідування Іловайської трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.