В Україні громадяни, котрі заборгували за житлово-комунальні послуги, можуть не тільки потрапити під штрафні санкції, а й втратить житло — нерухомість можуть конфіскувати та продати за борги.
Проте є випадки, коли житло конфіскувати не можна. Про це в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» розповів адвокат, кандидат юридичних наук Денис Головін.
Читайте також: Штрафи за прострочену оплату комуналки: у якому разі їх можна не платити.
За його словами, не можна заарештувати квадратні метри, якщо у людини відсутнє право розпоряджатися нерухомістю (оренда житла і «прописка» не є підставою для вилучення житлоплощі); житловий об'єкт перебуває у заставі; в квартирі «прописана» людина з обмеженими фізичними або розумовими здібностями.
«Відібрати квартиру або будинок, якщо це єдине житло, також неможливо, доведеться шукати інші законні способи впливу», — додав адвокат.
Ексклюзивне інтерв'ю з адвокатом (друга частина) «В Україні ввели нові „штрафи“ за борги по комуналці: чи потрібно платити, чим загрожує ігнорування платіжок» читайте на сайті «ФАКТІВ».
Першу частину читайте у матеріалі «Борги за комунальні послуги: в яких випадках нарахують пеню, а коли конфіскують квартиру».
Фото: https://ua.depositphotos.com.