Завідувачка кафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ольга Голубовська вважає, що сформувати колективний імунітет проти коронавірусу неможливо. До речі, такої ж точки зору дотримується і директор групи вчених Оксфорда з розробки вакцини AstraZeneca професор Ендрю Поллард, який відзначив роль у цьому штаму «Дельта».
Як пише Med.Oboz, Ольга Голубовська називала цілі вакцинації, згадавши підготовку людини до зустрічі з вірусом, а також створення «імунологічного шару, який не дозволить збуднику безперешкодно поширюватися у популяції». Вона також зазначила, що вірус під впливом імунної системи і зовнішніх чинників змінюється, деякі його варіанти «вислизають як від природного імунітету, так і поствакцинального». «Одним з таких варіантів, наприклад, є „Дельта“, який наразі домінує у багатьох країнах і вже є в Україні. Тому наступний сплеск захворювання — це справа часу», — зазначила медик.
Читайте також: Нагадує застуду і дуже заразний: все, що потрібно знати про коронавірус «Дельта», який прийшов в Україну.
Ольга Голубовська вважає, що колективний імунітет проти COVID-19 сформувати практично неможливо: «Вакциновані люди можуть залишатися джерелом інфекції, тобто перервати циркуляцію збудника тільки способом імунізації не вдасться. Боротьба з таким інфекційним захворюванням може бути ефективною тільки при дотриманні всього комплексу протиепідемічних заходів, з яких однією з важливих складових частин є вакцинація».
Що ж стосується вакцин, то медик не береться назвати найбільш ефективний з препаратів — для такої оцінки має пройти не менше п'яти років.
«Природний імунітет дає кращий захист, ніж вакцинація… Дослідники з Ізраїлю підтверджують, що саме перенесена інфекція дає потужний і стійкий імунітет: у двічі вакцинованих ризик повторного зараження у 13 разів вище, ніж у тих, хто перехворів», — зазначила вона.
Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявляв, що «Дельта» може за кілька місяців витіснити інші штами коронавірусу і стати домінуючим в країні.
Фото Ольги Голубовської із соціальних мереж.