Україна

У Вашингтоні завершилась зустріч Зеленського та Байдена

23:20 — 1 вересня 2021 eye 2028

У Вашингтоні завершилася зустріч президентів США та України. Після коротких заяв для ЗМІ відбулися переговори в розширеному форматі, а також віч-на-віч.

Всі подробиці про зустріч президентів США та України читайте на сайті «ФАКТІВ» у цій новині.

Зустріч президентів США та України завершилася. Вона тривала понад дві години. Володимир Зеленський вже залишив Білий дім.

Володимир Зеленський подякував Байдену за 2,2 млн доз вакцин проти коронавірусу.

Володимир Зеленський повідомив, що передав представникам Білого дому список українців, які утримуються в Росії та на окупованих територіях Донбасу та Криму. Зеленський повідомив, що сподівається на допомогу Байдена у визволенні близько 450 полонених. Крім того, Зеленський заявив, що Україна втратила 15 тисяч кращих людей у війні на Донбасі.

 

Також український президент висловив співчуття з приводу загибелі військових США в Афганістані.

  

На початку зустрічі Джо Байден, як і обіцяв, заявив, що США всіляко підтримує суверенітет, територіальну цілісність і євроатлантичні прагнення України, особливо в умовах російської агресії. Американський лідер нагадав, що цього року виповнюється 30 років стратегічного партнерства України та США. Також президент США повідомив про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі 60 млн доларів.

  

Байден повідомив, що хотів би ще раз відвідати Україну. У Києві політик уже бував, у 2014 році - тричі.

  

Джо Байден і Володимир Зеленський збиралися обговорити три блоки тем, в тому числі болюче питання - проєкт «Північний потік-2», що б'є по енергобезпеці України.

На зустріч із Зеленським у графіку Байдена було виділено максимум дві з половиною години. Спільної пресконференції двох президентів не планувалося.

Зеленський знаходиться з дводенним візитом у Вашингтоні. У США український президент прилетів 31 серпня. Після зустрічей у столиці запланована поїздка до Каліфорнії.

За два дні у Вашингтоні Зеленський вже встиг зустрітися з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Між оборонними міністерствами України та США в присутності президента підписано рамкову угоду про партнерство.

Також Зеленський був присутній на церемонії підписання заяви Департаменту енергетики США та українського Міненерго про співпрацю в енергетиці та захист клімату.

У першої леді Олени Зеленської своя програма візиту у Штати. За сприяння Зеленської в садибі-музеї Маунт-Вернон першого президента США Джорджа Вашингтона був запущений аудіогід українською мовою.

Українська делегація під час візиту в США побувала на Арлінгтонському військовому кладовищі в передмісті Вашингтона. Було покладено вінок до Меморіалу невідомому солдату.

У США президент поділився своїм баченням розвитку України й презентував амбітний план реформ. Тут не обійшлося без курйозних ситуацій: Зеленський не зміг швидко перевести суму в гривнях у долари. «Я просто не знаю курс», — поскаржився глава держави. Радник глави Офісу президента Тимофій Милованов взявся допомогти, але ще більше всіх заплутав.

А політичний психолог Світлана Чуніхіна звернула увагу, як дивно у США підписали фото з українським президентом. З'явився привід згадати, як на початку президентства Зеленського до нього приклеїлося прізвисько «Моніка Зеленські».

Візит президента України в США кілька разів переносили. Спочатку йшлося про середину літа, потім сторони домовилися про 30 серпня. Пізніше візит перенесли на 31 серпня, а потім за ініціативою Штатів ще раз змістили — вже на 1 вересня.

Колишній посол України в США Валерій Чалий в інтерв'ю «ФАКТАМ» не поспішає називати візит Зеленського в Штати доленосним. Для українського президента зустріч дійсно буде важливою та визначальною щодо політичного майбутнього. А ось про доленосність даного візиту для Америки поки не йдеться.

Фото president.gov.ua, whitehouse / instagram, navideovidno / Telegram