Завершився український тиждень моди — Ukrainian Fashion Week, Провідні дизайнери презентували свої нові колекції. А гості модних показів надихнулися новими ідеями модельєрів.
Ну, а для тих, у кого можливості відвідати тиждень моди не було, «ФАКТИ» пропонують інтерв'ю з відомою українською дизайнеркою та стилісткою Іриною Джус, показ колекції якої мав великий успіх. Цінителями її творчості є Джамала, Онука та інші відомі люди. Його знають і за межами України — у США, Австралії, Китаї, Японії, країнах Близького Сходу…
— Ірино, які нові тренди в одязі нас чекають у 2022 році? Які будуть актуальні кольори, фактури, силуети?
— У тренді напівпрозорі тканини й плісировка, об'ємні збірки та фактурний трикотаж. Мода пропонує різноманітність варіантів для всіх. Актуальні як обтислі трико, так і просторі силуети-оверсайз — так що для кожної фігури знайдеться вдале рішення. Що стосується колірної гамми, вона теж різноманітна — від монохрому до соковитих відтінків екзотичної флори, від нейтрально-землистої гами до футуристичного неону. Актуальні стилістичні відсилання до 60-х, білизняний лейтмотив, спортивна тематика.
— Які деталі в одязі ультрамодні?
— Зараз на піку популярності великі, помітні деталі. Якщо кишені, то місткі накладні, й краще кілька. Якщо комір, то широкий, геометричної форми. У своїй новій колекції я обіграла цю гігантоманію та розширила відкладний комір настільки, що він нашаровується на плаття як жилет. Сорочкові ж коміри я подовжила, об`єднавши їх з нагрудними кишенями або ж перетворивши на пояс.
— Дуже ефектно виглядають у вашій колекції гофровані капюшони. У чому їхня перевага над звичайними?
— Гофрований капюшон зручний, адже він адаптується до форми голови й завдяки своїй пружності не сповзає. До того ж це дуже гарно. Капюшони-гофре мого дизайну можна компактно складати, бо ж вони мають структуру, що нагадує гармошку.
Читайте також: Нові тренди у весільній моді від лондонської дизайнерки Олени Шваб
— Чи модні сьогодні знімні капюшони?
— Звісно. Причому мої знімні капюшони-гофре можна за мить перетворити на ефектну й містку сумку або ж просто використовувати як шарф.
— З чим краще комбінувати такий капюшон в гардеробі?
— Поєднувати гофровані вироби рекомендую або з однотонними базовими речами, щоб не переборщити з акцентами, або з принтом у смужку, щоб підкреслити й обіграти строгий графічний ритм.
— У чому відмінність плісе від гофре?
— Вона полягає у структурі складок: якщо грані однакові — «гармошка», то це гофре, а якщо складки закладені з уступом — «сходинками», це плісе. У глобальному плані можна сказати, що це одне й те ж.
— Чи у тренді багатошаровість?
— Так, зараз дуже популярні багатошарові луки. Найчастіше вони створюються за допомогою поєднання кількох речей різної довжини, але я люблю експериментувати з формою одного виробу, тому цього сезону я розробила сукню, жилет якої виходить прямо з коміра і, маючи кілька шарів, трансформується в колосальні рукава, що суцільно складаються з геометричних оборок. Нехай цей силует і не призначений для повсякденного побуту, зате які можливості він відкриває для сцени та зйомок.
— У чому унікальність вашої нової колекції?
— Традиційно вироби мого дизайну багатоцільові. Це дозволяє мінімізувати гардероб, не відмовляючи собі в різноманітності образів, адже кожну річ-трансформер можна носити декількома способами, навіть перетворюючи одяг на аксесуари — сумки, капелюхи, пояси. У моїй колекції є, наприклад, плісирований капюшон з перевернутих на 180 градусів брюк-плісе. А ось що в останній колекції і дійсно нове для моєї творчості, так це протиставлення закритих максісилуетів і пікантних деталей, які символізують жіночність. Наприклад, лацкани кишень, що застібаються на ґудзики, асоціюються з бюстом, а капюшони-плісе нагадують копицю волосся. В результаті образи мають вигляд одночасно й стриманий, й відкритий. Такий спосіб показує подвійність соціального позиціювання людини в епоху цифрових медіа: з одного боку, ми відмежовуємося від суспільства, ховаючись за безліччю ширм, з іншого ж — прагнемо показати себе у кращому вигляді, в усіх ракурсах і особистих подробицях.
— Що б ви побажали читачам «ФАКТІВ», які хочуть виглядати стильно?
— Не слідуйте за трендами, але стежте за ними. Так у вас з'являться орієнтири для формування свого власного стилю — неповторного, що показує вашу індивідуальність за допомогою актуальних прийомів або ж усупереч їм.
Раніше українська дизайнерка Ірина Джус розповідала «ФАКТАМ» в проєкті «Світ після пандемії» про незвичайні речі-трансформери, які вона створює.
Фото в заголовку з альбому Ірини Джус, автор Jude P