Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вперше визнав, що власник акаунту в Facebook зобов'язаний контролювати контент, який потенційно здатний спровокувати мову ненависті. Про це в своєму Facebook повідомила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська.
«Справа піднімає нове питання — щодо меж відповідальності власників акаунтів в соціальних мережах через неприйнятні коментарі третіх осіб під постами», — написала Юдківська.
За її словами заявник — французький депутат місцевого рівня та кандидат на вибори в парламент. Його засудили за розпалювання ворожнечі через те, що він негайно не видалив коментарі третіх осіб з мовою ненависті під своїм постом у Facebook, в якому критикував політичного опонента.
ЄСПЛ вирішив, що, зробивши свій аккаунт в Facebook загальнодоступним, заявник був зобов'язаний стежити за змістом опублікованих коментарів.
«Висновок про відсутність порушення статті 10 Конвенції покладає на власника аккаунту важкий обов’язок контролю і здатний перетворити його на цензор слів, написаних на його стіні», — зазначила Юдківська.
У коментарях деякі підписники вважають, що треба було засуджувати коментаторів, а не власника аккаунту:
Один з користувачів відреагував на таке рішення з гумором:
Нагадаємо, Росія подала в ЄСПЛ 300-сторінкову міждержавну скаргу із звинуваченнями на адресу України.
Фото: https://ua.depositphotos.com