Українцям дали дієві поради, як можна заощаджувати тепло і газ, тарифи на які постійно ростуть. Так, дієвим засобом контролю використаної теплової енергії стане тепловий лічильник, а термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті. Про це пише сайт Державного агентства з енергоефективності і енергозбереження України.
Важливо, щоб розмір опалювального приладу відповідав розміру приміщення. Також його слід вимикати, якщо в будинку нікого немає.
Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
Система «тепла підлога» — спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15−20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
Слід пам'ятати, що більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен — утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі. У кілька разів зменшують витрати тепла вікна з подвійним або потрійним заскленням. Також варто підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
А ще реальним способом економії стане модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла.
Нагадаємо, що чергове підвищення тарифів на опалення і гарячу воду в Україні відбудеться вже 1 жовтня. За оцінками колишнього міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, воно торкнеться 60% населення — переважно тих, хто живе в містах з центральним теплопостачанням.
Фото з Pixabay