Дельта -штам коронавірусу відрізняється від звичайного відсутністю його «класичних» симптомів — перш за все втрати нюху / смаку.
Температура тіла пацієнта піднімається лише до 37,2 С — 37,5 С, однак ураження легень при цьому становить 70% і більше і задишка з'являється і наростає різко, за лічені години, констатували експерти НВ .
За словами ж лікаря-інфекціоніста Світлани Гук в коментарі Укрінформу, хвороба починається, як правило, першінням в горлі і нежитю, а кашель з'являються на більш пізніх стадіях.
Читайте також: У жовтні лікарні будуть переповнені: епідеміолог спрогнозувала спалах коронавируса в Україні
Важливо, що у пацієнтів частіше стали виявлятися розлади шлунково-кишкового тракту, а лихоманити хворих може «хвилями».
При цьому, за її словами, Дельта-штам характеризується більш коротким інкубаційним періодом: в середньому від трьох до семи днів.
Епідеміологи відзначають також відмінність симптомів нової форми COVID-19 для людей на різних етапах вакцинації.
Так, невакциновані пацієнти страждають головним болем, болем у горлі, нежитю, високою температурою і постійним кашлем.
У вакцинованих однієї дозою більше поширений головний біль і біль у горлі, а у повністю вакцинованих — головний біль і нежить.
А ось лихоманка від підвищеної температури тіла в разі повної вакцинації опинилася лише на 12 місці в списку найбільш поширених симптомів.
Нагадаємо, пандемія коронавируса в Україні напередодні вийшла на новий пік — за добу захворіли понад 10 тисяч українців. Медики рекомендують прискорити вакцинацію найбільш уразливих категорій громадян, щоб не допустити колапсу в клініках.