Малюк почав чхати, чесати очі, покахикувати, у нього з'явився висип.
— Алергія — це неадекватна реакція організму на різні неінфекційні фактори: пилок, пил, шерсть тварин, фарби, тканини, метали, — пояснює столичний алерголог вищої категорії, педіатр, кандидат медичних наук Катерина Ковбаско. — Вона може проявлятися сверблячкою обличчя, носа й очей, висипаннями, розладами травлення — болем і здуттям живота, діареєю.
Реакції бувають двох типів — швидкого та уповільненого реагування. Перший часто проявляється сльозотечею, сверблячкою обличчя, очей, носа, іноді кашлем, задишкою. Другий — це реакція на миючі речовини, компоненти кремів для шкіри, тканини одягу та фарби для них, метали. Рідко, але буває, що алергени викликають дуже сильну реакцію у вигляді порушення дихання: починається задишка, кашель, з'являється свист при вдиху або видиху.
— Як ставлять діагноз?
— У дитини, на тулубі якої виникли сверблячі висипання, можна запідозрити контактний дерматит. Розібратися в ситуації, що його викликало, — памперси, одяг, фарба, якою оброблена тканина, креми або засоби по догляду чи миючі, допомагає патч-тестування. Лікар підбирає і наклеює спеціальний пластир, який містить ці речовини, і підтверджує або спростовує алергію. Реакцію на пилок рослин, пил або домашніх тварин визначаємо за аналізом крові або за допомогою шкірних тестів.
— Полегшити прояв реакції можна, дотримуючись дієти?
— Дієтичні рекомендації повинні бути обгрунтованими. Радити батькам виключити продукти червоного або жовтого кольору не завжди виправдано і грамотно, а головне, це часто не дає очікуваного результату.
Як проводять діагностику за допомогою патчів? Які методи лікування реакції уповільненого типу? Кому при алергії показано дієтичне харчування?
На ці та інші запитання наших читачів у понеділок, 4 жовтня, з 10:00 до 11:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість дитячий алерголог кандидат медичних наук Катерина Михайлівна Ковбаско.
Телефонуйте до редакції за номером (044) 503−77−74
Заздалегідь надсилайте запитання на електронну адресу med@fakty.ua
Матеріал про пряму лінію читайте в найближчих номерах
Раніше «ФАКТИ» розповідали, до яких неприємних наслідків призводить тривале використання крапель від нежиті.
Фото: pixabay