У середу, 6 жовтня, відзначаються такі події: Всесвітній день охорони місць проживання, День божевільного Капелюшника (з книги «Пригоди Аліси у країні чудес») та День помічника лікаря (самі лікарі відзначали своє професійне свято у перший понеділок жовтня, 4-го).
Також цього дня шанують пам'ять Іоанна Хрестителя — того, хто передбачив появу Месії, а пізніше хрестив його у водах Йордану. Згідно священного писання, у цей день відбулося зачаття Іоана Предтечі. 6 жовтня вшановують пам'ять й святої мучениці Іраїду. Переказ свідчить, що Іраїда (Раїса) Олександрійська побачила корабель з людьми, яких переслідували за віру. Вони були закуті за те, що проповідували християнство. Вона приєдналася до них, її теж закували. Коли корабель прибув до єгипетського міста Антиполя, Іраїду зарубали мечем.
З цього ж дня наші предки починали топити пічі та продовжували готуватися до зими.
За народними повір'ями, 6 жовтня забороняється веселитися, влаштовувати гулянки та вживати спиртне, а також скаржитися і згадувати біди й помилки. Той, хто зробить це, ніколи не позбудеться проблем. А ось якщо зберігати мовчання і сподіватися на краще, то можна дочекатися щастя.
Також слід забути і про домашню роботу: не можна робити в домі нічого, навіть генеральне прибирання. Рано вранці краще піти до церкви, а потім — у гості до друзів. Фізична праця теж під суворим табу. Крім того, сьогодні не можна перераховувати свої проблеми, адже скільки налічите, стільки й нових отримаєте.
Шостий день жовтня радять провести у пості, не вживати м'ясо, рибу і молочні продукти. Під час народного свята Іраїди наші предки проводили обряди для залучення удачі, а також ворожили на вирішення проблем з грошима. Крім того, намагаються утеплити житло і підготувати дрова, щоб протопити будинок. З давніх-давен в цю добу пращури намагалися заговорити пічне вугілля, якого мало б вистачититачити на весь холодний час, і жар від якого був би більшим. У священну дату забороняється нецензурно виражатися, ображатися і конфліктувати.
Існують і народні прикмети на день Іраїди:
Ті, кого переслідують невдачі, у цей день зверталися до ворожіння. Для цього брали два глечики і йшли до місця, де дві річки зливаються в одну. Набирали їх до сповна водою і відправлялися у бік дому. Якщо води було у правому глечику більше, то незабаром все владнається, якщо у лівому, то варто ще перечекати.
Сьогодні, 6 жовтня, День Ангела відзначають Андрій, Антонін, Іван, Іраїда, Микола і Петро.
Нагадаємо, що у жовтні християни східного обряду відзначатимуть декілька важливих свят, у тому числі й Покров Пресвятої Богородиці 14 жовтня.