Доходи людей, які не проживають за місцем реєстрації (до речі, такі громадяни можуть в окремих випадках не платити за послуги ЖКГ) разом з сім'єю, можуть не враховуватися при призначенні субсидій на оплату послуг ЖКГ.
Положення законодавства роз'яснили експерти Солоницівській громади Харківщини, відповідаючи на запитання пенсіонерів, з якими разом не живе їхній безробітний син: «У житловому приміщенні зареєстровано три людини, подружжя пенсіонерів і їхній безробітний син, який з ними не проживає. Чи можна отримати субсидію без урахування доходів і майнового стану сина?»
Згідно із законодавством, за наявності у складі домогосподарства осіб, які не проживають за місцем реєстрації (на підставі інформації у декларації та підтверджуючих документів) приймається рішення про виключення таких осіб зі складу домогосподарства (крім членів сім'ї). В такому випадку майновий і матеріальний стан цих осіб не впливає на право домогосподарства отримувати субсидію.
Читайте також: Субсидії на «комуналку»: як перевірити призначення допомоги онлайн.
Для того, щоб підтвердити факт того, що людина не живе разом з претендентами на отримання субсидії, потрібно надати відповідні документи.
Ними можуть бути:
При цьому у заяву та декларацію повинні бути внесені відомості про всіх зареєстрованих осіб, а також про членів їхніх сімей, в повному обсязі. Інакше заява і декларація вважаються не наданими.
Якщо таких документів немає, кількість членів домогосподарства визначається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
«У наведеному випадку субсидія може бути призначена без урахування сина за наявності документів, які підтверджують його практично не проживання за адресою домогосподарства», — йдеться у роз'ясненні.
Нагадаємо, що на розмір субсидій для оплати послуг ЖКГ впливають площа житла, розмір плати за комунальні послуги та розмір доходів, який отримують члени домогосподарства.
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ».