На розмір субсидій впливають площа житла, розмір плати за комунальні послуги та доходи, які одержують члени сім'ї.
Якщо плата за комунальні послуги перевищує 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства, така сім'я може розраховувати на допомогу від держави. Про це в етері одного з телеканалів нагадав заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.
Субсидію призначають лише у межах соціальних нормативів споживання енергоресурсів. Все, що перевищує встановлені норми, має оплачуватись у повному обсязі.
Читайте також: Навчання в Польщі не перешкода: як оформити субсидію, якщо у будинку прописана доросла дитина, яка перебуває за кордоном
Існують умови, за яких заявнику можуть відмовити у субсидії.
Якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. м для приватних будинків.
Якщо у власності сім'ї є автомобіль чи інший транспорт не старший за 5 років.
Викликають питання й дорогі покупки, які зробив субсидіант або члени його сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії. Причиною відмови також стане купівля валюти та банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
Депозит у сумі, що перевищує 100 тис. гривень, теж стане відмовою у призначенні держдопомоги.
Відмовлять у субсидії, якщо у складі сім'ї є особи, внесені до Єдиного реєстру боржників, які мають заборгованість у виконавчих провадженнях про стягнення аліментів понад 3 місяці.
Деякі сім'ї можуть одержати 3−5 тисяч гривень та навіть 10 тисяч.
Фото: https://ua.depositphotos.com