17 листопада, коли відзначається Міжнародний день студента, християни вшановують пам'ять преподобного Іоанніка Великого, священномученика Нікандра, єпископа Мирського, та Єрмея, пресвітера, преподобного Меркурія Печерського. Цей день ще називають Єрьоміним.
«Настав Єрьома — сиди вдома», — казали пращури. Справа в тому, що Єрьомін день вважався часом, коли на вулиці розгулювала нечисть. Тож його радили проводити у домах, які треба було захищати оберегами.
У Єрьомін день рекомендувалося не давати гроші в борг, а також не роздавати вугілля, свічки та дрова, щоб не залучати невдачу та безгрошів'я. Невдалим вважається день для весіль або укладання угод.
Існують й погодні прикмети. Так, хвилясті хмари обіцяли швидку негоду, а комарі, які з'явилися, — теплу і пізню зиму. Сніг, що випав — ранню весну, а сонце, оточене білим колом — швидку бурю.
Морозну зиму віщували миші, які надзвичайно розплодилися, а скорий сніг — кури, які перебирають пір'я або обскубуються.
Нагадаємо, що 28 листопада, одразу ж за днем пам'яті апостола Пилипа, у християн східного обряду розпочинається Різдвяний піст, який також називають Пилиповим, або Пилипівкою.