Субсидія на оплату послуг ЖКГ нараховується, якщо домогосподарство сплачує понад 15 відсотків свого сукупного доходу за комуналку.
«За статистикою минулого опалювального сезону субсідіанти віддавали за комуналку у середньому 11 відсотків свого доходу, решту оплачувала держава», — заявила в інтерв'ю thepage.ua міністерка соцполітики Марина Лазебна.
Читайте також: В Україні змінилися правила надання субсидій: у яких випадках купівля житла не завадить отриманню виплат від держави.
За її словами, критерії нарахування субсидій «скоригували у бік підвищення адресності та справедливості»: почали враховувати факти дорогих покупок чи наявність другого житла. Однак, як і раніше, кожне звернення за субсидією розглядається індивідуально.
«Рішення про призначення субсидії ухвалюється протягом 10 днів. За цей час орган соцзахисту перевірить відомості, зазначені у заяві та декларації людини» , — зазначила вона.
Міністерка також зазначила, що якщо заявник з об'єктивних причин сам не може прийти до органу соцзахисту для подання документів, то допомогти оформити субсидію йому можуть соціальні працівники по телефону.
Читайте також: Субсидії на комуналку: кому точно не нададуть і як рахувати доходи та витрати.
«У кожній області є телефон „гарячої лінії“ місцевого департаменту соцзахисту, за яким можна звернутися з будь-яким питанням щодо субсидій» , — повідомила Марина Лазебна та додала: «У міністерстві ми відповідаємо на звернення через соцмережі, діє урядова „гаряча лінія“ 1545. часто кажу людям: якщо вам потрібна допомога, звертайтеся за нею. Якщо ви мовчите, ми не зможемо допомогти».
Ексклюзивне інтерв'ю Марини Лазебної у двох частинах — «Ми взяли гарний темп для підвищення пенсій нинішнім пенсіонерам» та «Для кого збільшать соцнорми субсидії, коли мінімальна пенсія досягне 4 тисяч гривень» читайте на сайті «ФАКТІВ».
Фото з Pixabay.