У світі вірусів водночас два правителі царювати не можуть. Торік грип майже не давав про себе знати. Як буде цієї зими?
— Минулого сезону у нас взагалі не було грипу, — пояснює вірусолог, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, доктор медичних наук професор Алла Мироненко. — Основну масу респіраторних захворювань зумовлював коронавірус, а не вірус грипу. Очікуємо, що в цьому епідемічному сезоні грип, мабуть, ще не відіграється, але все одно буде, адже вірус нікуди не зник з планети. Новий штам Н3N2 фіксують у Росії, Китаї, Індії, подекуди в США.
— Новий вірус грипу прийде в Україну?
— Так, можливо, це штам А/Камбоджа (Н3N2), якого в нас ще не було. Спалах цього грипу торік у Камбоджі виник навіть на тлі коронавірусної пандемії.
— Симптоми багатьох вірусних респіраторних інфекцій схожі. Як зрозуміти, що це саме грип, а не COVID-19?
— Розвиток цих двох інфекцій подібний, але у них різний початок. Грип зазвичай розпочинається різко — зі стрімкого підвищення температури, лихоманки, слабкості. При коронавірусній хворобі температура часто піднімається більш плавно, і хвороба розвивається повільніше. Багато говорять про втрату нюху у хворих на COVID-19, проте це буває далеко не у всіх.
— Чи можливо одночасно зробити щеплення проти грипу і коронавірусу?
— Взагалі є правило, що грипозну вакцину можна вводити одночасно з іншими. Хоча, думаю, корисніше вакцинації розвести у часі — з інтервалом хоча б у місяць.
Читайте також: В аптеках Києва запускають вакцинацію від грипу: де можна отримати дозу
— Чому коронавірус почав «полювати» на молодь і дітей?
— Вірус шукає незахищених. Насправді ж головне — це перехворіти нетяжко, а молодь в основному переносить хворобу легше, ніж літні люди, що мають супутні захворювання.
Коли чекати грипу? Кому найбільше загрожує грипозний вірус? Чим небезпечний грип на фоні пандемії COVID-19?
На ці та інші запитання наших читачів у понеділок, 29 листопада, з 15:00 до 16:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість вірусолог, доктор медичних наук Алла Петрівна Мироненко.
Телефонуйте в редакцію за номером (044) 503−77−74
Заздалегідь надсилайте запитання на електронну адресу med@fakty.ua
Матеріал з прямої лінії читайте в четвер, 9 грудня
Читайте також: Як зміцнити імунітет, щоб менше хворіти: поради лікаря
Фото: pixabay.com