Верховна Рада, де напередодні було зарєєстровано проект закону щодо відтермінування для ФОПів-єдинщиків 2−4 груп обов'язкового використання з 1 січня 2022 року РРО чи ПРРО, затвердила законопроєкт № 5600, який передбачає тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівників підприємств, які мають перед фіскальними органами заборгованість понад 1 млн грн, несплачену протягом 240 календарних днів. До речі, його підписання спікером поки що заблоковано — у порядку денному на 3 грудня запланований розгляд законопроектів щодо його скасування.
Як стверджують у «Опендатабот», директори компаній-боржників будуть невиїзними до погашення такого податкового боргу. Щоб суд визнав борг компанії, судді достатньо рішення керівника контролюючого органу — тобто Податкової.
На підставі рішення суду керівник-боржник потрапить до реєстру керівників юридичних осіб, які мають податкову заборгованість понад 1 млн грн. Хто буде розпорядником цього реєстру, чи буде цей реєстр публічним тощо — у законі не вказано.
Опендатабот підрахував, що на даний момент заборгованість, що перевищує 1 мільйон гривень, мають 6192 компанії — тобто найближчим часом майже 6200 директорів українських підприємств можуть стати невиїзними.
«Закон створює новий реєстр керівників компаній-боржників, на адміністрування якого знадобляться нові ресурси податкової. При цьому Податкова служба та Мінфін вже три роки поспіль не можуть покращити якість публікації податкових боргів — інформація публікується з місячною затримкою та без необхідних даних про ФОП», — вважає керівник «Опендатабот» Олексій Іванкін.
Єксклюзивний матеріал «Усі розрахунки лише „через касу“: нові правила роботи ФОПів» читайте на сайті «ФАКТІВ».
Фото ВРУ