Члени сім'ї померлого учасника Антитерористичної операції можуть оформити відповідне посвідчення, однак ключовим в отриманні такого статусу є факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, які були отримані за безпосередньої участі у АТО, забезпеченні її проведення, перебування в районах проведення АТО.
Таке роз'яснення дає «Пенсійний кур'єр», відповідаючи на запитання пенсіонерки за віком, яка нещодавно поховала єдиного сина, який був учасником АТО, звільненим у запас.
Відповідно до статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту», до членів сім'ї загиблого учасника АТО належать:
«Тяжке захворювання, від якого помер Ваш син, має бути отримане або перебувати у причинно-наслідковому зв'язку з пораненням (контузією або каліцтвом), отриманим ним за безпосередньої участі в АТО, забезпечення її проведення, перебування безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення. У такому разі Ви матимете право на набуття статусу члена сім'ї загиблого учасника АТО/ООС», — йдеться у поясненні.
За отриманням посвідчення слід звернутися до відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення із заявою та подати певні документи, зокрема:
Рішення про встановлення статусу приймаються відповідними структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний термін з дня подання документів.
Нагадаємо, що з 1 січня 2022 року збільшать мінімальний рівень пенсій членам сімей загиблих учасників АТО/ООС. Підсумкові виплати становитимуть не менше 7 800 гривень.