З початку епідемії COVID-19 медики виявили, що хворобу часом плутають із початковими стадіями туберкульозу. Обидві інфекції важкі, але методи лікування суттєво відрізняються, а тому МОЗ склало інструкцію, коли потрібно запідозрити ковід, а коли — шукати спеціаліста-фтизіатра.
Спільні симптоми для двох хвороб:
-
Підвищення температури тіла;
-
Сухий кашель;
-
Задишка;
-
Кровохаркання;
-
Загальна стомлюваність.
Відмінності:
-
Початкова стадія туберкульозу може розтягнутися на тижні та місяці. Гостра стадія COVID-19 триває близько тижня, а хвороба загалом — у середньому близько двох тижнів.
-
При туберкульозі температура незначно підвищується — до 37−37,2°С, гарячка спостерігається при важких формах. COVID-19 може супроводжуватися температурою за легкої форми до 38 градусів, при тяжкій формі — більше 38°.
-
При туберкульозі характерним симптомом є нічна пітливість, зниження маси тіла. Для COVID-19 характерні болі у горлі та м'язах, головний біль, нежить, закладеність носа, спотворення чи зникнення здатності розрізняти смаки та запахи.
-
Задишка при туберкульозі проявляється при фізичному навантаженні чи на важких стадіях хвороби. При COVID-19 — у разі середньої та тяжкої форми захворювання.
Нагадаємо, туберкульоз в Україні входить до тих хвороб, які досить часто стають причинами смерті. Поставлено мету подолати епідемію туберкульозу до 2030 року.
Фото pixabay.com