Після випадків, коли українські прикордонники не випускали за кордон чоловіків з видимою інвалідністю (незрячих, на милицях, в інвалідному візку), Кабмін вніс поправки до порядку виїзду людей з інвалідністю І та ІІ груп. Як повідомило Мінсоцполітики, нові правила дійсні на час воєнного стану.
Таким чином, для виїзду з України люди з інвалідністю І та ІІ груп повинні пред'явити на кордоні один із наступних документів:
«Більшість чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп у віці від 18 до 60 років не мають взагалі військових квитків. А у тих, хто має, відсутня в квитку відмітка про непридатність до військової служби. Прикордонники не пропускають таких осіб через кордон і направляють на медкомісію… З цим зіткнулися тисячі чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп, зокрема, повністю незрячі, чоловіки, які пересуваються у колісному кріслі чи на милицях», — пояснила міністр Марина Лазебна .
Крім того, особа з інвалідністю має право взяти із собою супроводжуючого. Це має бути або повнолітній член сім'ї першого ступеня споріднення (один із батьків, чоловік/дружина, доросла дитина), або повнолітня особа, яка може документами підтвердити свої обов'язки (посвідчення особи, яка здійснює догляд за людиною з інвалідністю, довідка про отримання компенсації, допомоги, надбавки за таку працю). Також недієздатних чи обмежено дієздатних осіб може супроводжувати один опікун чи піклувальник.
Одночасно посилено контроль за вивезенням з України дітей із вразливих категорій (дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування, дітей із прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, дітей під опікою, піклуванням). Для виїзду необхідно буде підтвердити, що діти їдуть не в нікуди, а до конкретної країни.
Для виїзду необхідно буде пред'явити на кордоні:
Консульські установи повинні протягом одного робочого дня взяти дітей на консульський облік.
Читайте також: Які країни приймають українських біженців і що важливо знати, перетинаючи кордон
Фото pixabay.com